Brňané odevzdali petici proti stavbě mrakodrapu ve vnitrobloku

Vložil
ČTK
05.03.2019 13:55
Brno


Brno - Lidé dnes odevzdali na jednání brněnského zastupitelstva primátorce Markétě Vaňkové (ODS) petici proti plánované stavbě mrakodrapu ve vnitrobloku ulic Lidická, Kotlářská, Bayerova a Burešova. Petice má přes 4500 podpisů, řekla novinářům zástupkyně petičního výboru Gabriela Stögerová. Bydlí hned vedle pozemku, na němž by měl mrakodrap být.


K petici se v minulosti připojila Strana zelených. Bývalá místostarostka Brna-středu Jasna Flamiková (SZ) už v minulosti uvedla, že soukromý investor chce vybudovat objekt se stožárem o celkové výšce asi 95 metrů. Ve 23 patrech by mělo být 177 bytů.

Podle Stögerové se lidem z dotčených domů plán nelíbí. "Jsme rádi za možnost bydlet v domě z konce 19. století. Má kulturně-historickou hodnotu. Bydlení se tvořilo v souladu se zahradami ve vnitrobloku," uvedla Stögerová. Podle ní je nepřijatelný zásah do zeleně. Kvůli 180 parkovacím místům by se musela vykácet zahrada se staletými platany.

Petici bylo možné podepsat od loňského podzimu elektronicky i fyzicky. "V elektronické formě jsme nasbírali asi 2600 podpisů a ve fyzické formě na papírových arších máme asi 2000 podpisů," řekla Stögerová. Podle ní je problém, že developer s obyvateli nekomunikuje. "Nekontaktoval nikoho z lidí, kdo tam žije. My i odborná veřejnost z řad architektů máme pocit, že by to poškodilo nejen vnitroblok, ale celé Brno," dodala Stögerová.

Nejvyšší budovou v Brně i v České republice je AZ Tower se 111 metry.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Mrakodrap ve vnitrobloku
29.07.22 05:43
zobrazit všechny komentáře

Související články