Boskovice opravují letní kino

Vložil
ČTK
26.06.2017 15:25
Boskovice

Boskovice - Boskovice na Blanensku rekonstruují za 25 milionů korun letní kino. Hotová je první etapa za 12 milionů korun, která se týkala hlediště. Jeho kapacita se zvýšila na 2000 míst, řekla dnes ČTK starostka Hana Nedomová (ČSSD). Další etapy mají vylepšit zázemí, promítací stěnu i parkoviště.

Na první etapě se podílelo čtyřmi miliony korun ministerstvo kultury a dvěma miliony Jihomoravský kraj. "Zrekonstruovalo se hlediště. Počet míst na sezení se zvýšil z 1500 na 1800 a dalších 200 míst je ke stání," uvedla Nedomová.

Podle ní se další etapy uskuteční podle toho, kolik bude peněz v rozpočtu. "Rozpočet města je ročně kolem 350 milionů korun a na investice je asi 70 milionů korun, takže to není zanedbatelná částka. Chceme ale udělat promítací stěnu, promítací plátno, oplocení, zázemí pro herce, protože se zatím využívá objekt skleníku," řekla starostka. Město se bude snažit získat i další dotaci.

Podle Nedomové může přírodní amfiteátr sloužit nejen letnímu kinu, ale i různým žánrům a zpěvákům. "Budeme tam mít koncert Ewy Farné nebo Vojty Dyka," uvedla Nedomová.

Boskovice leží více než deset kilometrů severně od Blanska a asi 30 kilometrů severně od Brna. Loni ve městě žilo kolem 11.500 obyvatel.
0 komentářů
přidat komentář