Bazén v Písku by se měl začít stavět v roce 2017

Vložil
ČTK
04.02.2015 11:00
Písek

Písek - Nový plavecký bazén v Písku vznikne v lokalitě pod lesnickou školou. Areál, jehož vybudování bude stát přibližně 200 milionů korun, by se měl začít stavět v roce 2017. Městská rada v únoru zadá podmínky pro zadání architektonické soutěže stavby. Bazén by měl zahájit provoz do konce současného volebního období. ČTK to řekl místostarosta Josef Knot (TOP 09).
    "Takový je předpoklad. Ale samozřejmě závisí také na tom, zda všechno půjde hladce a například po oznámení výsledků soutěže na zhotovitele se neúspěšní uchazeči nebudou odvolávat. Takový případ by pak celou realizaci klidně až o rok zpozdil," uvedl Knot.
    Nový bazén bude 25 metrů dlouhý a bude mít osm drah. V areálu lidé najdou také menší výukový bazén, relaxační bazén, wellness a venkovní areál s vodní plochou do 300 m². Město vybíralo lokalitu pro stavbu ze tří variant. Knot uvedl, že se mu zamlouvala i možnost, že by bazén stál v areálu Žižkových kasáren. "Ale tam je problém s vlastnickými vztahy. Co se týče lokality pod lesnickou školou, tak pozemky tam patří městu Písku," řekl místostarosta.
    Stavba nového areálu měla původně začít už předloni, ale obyvatelé v lednu 2013 v závazném referendu rozhodli, že bazén nechtějí na místě, které radnice původně vybrala. Bylo v těsné blízkosti historického centra a podle většiny účastníků referenda se do takové lokality nehodil. V Písku zatím zůstává v provozu krytý plavecký areál, který je starý přibližně 30 let.
0 komentářů
přidat komentář

Související články