Autoři brněnského územního plánu dostali od komory trest

Vložil
ČTK
11.05.2012 09:55
Brno

Veřejnou zakázku Chovánek – dětské centrum rodinného typu vyprojektovala firma ArchDesign.
Brno - Autoři brněnského územního plánu dostali od České komory architektů pokutu a tříletý zákaz soutěžit o veřejné zakázky. Údajně porušili profesní a etický řád komory tím, že dělali územní studii pro stavbu brněnského nákupního centra Aupark a zároveň pracovali na územním plánu města. Podle komory to je střet zájmů. Informuje o tom dnes Brněnský deník. Stavovský soud komory trest vyměřil Jaroslavu Dokoupilovi a Radoslavu Kobzovi z firmy Archdesign. Už dříve dostali architekti stotisícovou pokutu.
     Rozsudek Stavovského soudu zatím není pravomocný, oba architekti se odvolali. Tříletý zákaz účasti ve výběrových řízeních na veřejné zakázky by pro oba znamenal velkou ztrátu. "Věříme, že naše argumenty jsou dost silné a představenstvo komory rozsudek zruší. Do doby, než padne rozhodnutí, se ale nebudeme k případu vyjadřovat," řekl Deníku Dokoupil.
     Na možný střet zájmů poprvé upozornilo sdružení Brnění. Kromě tvorby územního plánu je Archdesign spojen s mnoha významnými brněnskými stavbami. Společnost navrhovala M­palác, pavilon V na brněnském výstavišti nebo vědecké centrum CEITEC. Archdesign stojí také za návrhem kontroverzních garáží pod Zelným trhem nebo nového parkoviště a vstupu do brněnské zoo, proti kterému se bouří obyvatelé Kníniček. Radoslav Kobza je generálním ředitelem a Jaroslav Dokoupil hlavním architektem. Nákupní centrum Aupark s 236 obchody má v Brně vyrůst za tři roky. Komplikace územního plánu ale mohou projekt posunout.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Nic překvapivého.
Lubomír Hruška
11.05.12 08:43
Územní plán
Josef Myslivec
17.05.12 10:13
Nicméně
Pavel
06.06.12 01:19
zobrazit všechny komentáře

Související články