Plzeňský Ústav umění a designu vyhlásil soutěž pro středoškoláky

Vložil
ČTK
01.10.2011 13:25
Plzeň

Plzeň - Obuv inspirovanou barokem či keramickou mísu pojatou jako rituální nádoba nebo socha mohou navrhovat středoškolští studenti ve výtvarné soutěži, kterou vyhlásil Ústav umění a designu (ÚUD) Západočeské univerzity v  Plzni. Soutěž Teendesign vyhlašuje ústav už posedmé, soutěžní práce musejí účastníci odevzdat do konce října, informovala ČTK zástupkyně ředitele ÚUD Lenka Kodýtková.
     "Jedním z cílů soutěže je hledat nové talenty nejen na uměleckých středních školách, ale i na ostatních typech středních a vyšších odborných škol. Hlavním kritériem ÚUD při přijímání nových studentů je jejich talent, kreativita a invence, nikoli typ střední školy, ze které se k nám hlásí," poznamenala.
     Letos je možné soutěžit v šesti kategoriích - design, fashion design, keramický design, počítačová hra, digitální fotografie a komix. "Nad specifickými vlastnostmi sněhu se budou muset zamyslet soutěžící v  kategorii design, kteří mají navrhnout prostředek pro pohyb jednotlivce na sněhu. Příznivci komiksu mají možnost vtipně a originálně ztvárnit téma Jak jsem přišel na svět pomocí vyprávění v obrázcích," dodala Kodýtková. V kategorii digitální fotografie mají dodat sérii fotografií na téma Portrét mé generace. Adepti na vítězství v kategorii počítačová hra mají navrhnout výtvarné ztvárnění, prostředí a postavy vlastní počítačové hry.
     Autor nejlepší práce v každé kategorii získá za odměnu zdarma kurz letní školy ArtCamp 2012 podle vlastního výběru. Podrobnosti o soutěži jsou na stránkách www.uud.zcu.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články