Písek plánuje architektonickou soutěž na parkovací dům

Vložil
ČTK
08.02.2015 10:40
Písek

Písek - Písek plánuje výstavbu parkovacího domu v blízkosti centra města. Objekt by měl vzniknout na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy a odhadované náklady se pohybují kolem 100 milionů korun. Město si nechá vypracovat studii, kolik parkovacích míst v centru chybí a podle toho by přizpůsobilo kapacitu domu. ČTK to řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).
    "V nejbližší době vypíšeme na projekt architektonickou soutěž. Momentálně také provádíme studii, která by nám jasně měla říci, kolik parkovacích míst potřebujeme," uvedl Knot. Dodal, že výsledky zpracování studie bude městský úřad znát koncem března.
    Knot uvedl, že nedostatek parkovacích míst trápí Písek delší dobu. "To se týká hlavně centra města. Ale také na dvou větších sídlištích Portyč a Jih by jistě obyvatelé navýšení parkovacích míst přivítali," uvedl.
    Lokalita na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy se nachází pár minut chůzí od samotného centra. Pozemek patřil poště, která sídlí naproti, ale městu se jej podařilo loni vyměnit. "V Písku žádný parkovací dům není a tohle nám připadá jako ideální místo, kde by měl vzniknout," řekl Knot.
    Město o pozemky na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy o rozloze téměř 5000 m² usilovalo osm let. V roce 2009 jej chtělo odkoupit, když odhadní cena činila přes 17 milionů korun. Česká pošta však přistoupila jen na směnu s tím, že město jí jako kompenzaci ještě muselo doplatit zhruba šest milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články