Sálavá kamna z betonu

Publisher
Tisková zpráva
20.09.2023 11:35
Hoxter, a.s.


 
Společnost Hoxter, známá jako výrobce krbových vložek, rozšířila svoji nabídku o volně stojící akumulační krbová kamna BLOX, která se vyznačují především nízkým a konstantním výkonem. Firma vsadila na jednoduchý a moderní design.

V současné době se v důsledku energetické krize řada kamnářů setkává s požadavkem ze strany zákazníků na cenově dostupný, kompaktní a účinný zdroj vytápění. Neméně důležitá je také rychlá dostupnost a brzký termín realizace.

"Rozšíření portfolia o samostatně stojící krbová kamna je reakce na danou situaci na trhu a požadavky našich zákazníků, kamnářů. Volně stojící akumulační kamna umožní kamnářům uspokojit poptávku části zákazníků, kteří chtějí mít zdroj vytápění vyřešený rychle a efektivně," říká Michal Geisler, obchodní ředitel společnosti Hoxter.

První volně stojící kamna Hoxter

Čisté hoření a efektivní spalování kamen – stejně jako přívětivý vzhled – je pro každého výrobce i uživatele prioritou. Kamna BLOX jsou v nabídce ve dvou základních modelech, a to BLOX 50 se čtvercovým půdorysem a BLOX R55 s kruhovým půdorysem.

Plášť akumulačních kamen tvoří litý beton tloušťky 40 milimetrů s nepravidelnou světle šedou texturou, který si s vedením tepla dokáže poradit podobně jako šamot nebo kachel na kachlových kamnech.


Podle preference zákazníka je dále možné vybírat z několika variant kliček dvířek nebo místo standardního světlého topeniště zvolit provedení z tmavého šamotu. Zadní stěna kamen je opatřena vnitřním teplotním štítem, a kamna tak lze postavit přímo ke stěně z nehořlavého materiálu. Dodatečný zadní vnější štít umožní umístit kamna s minimálním odstupem i k hořlavým stěnám, například v dřevostavbě. Variabilní je také připojení komínu, který je možné instalovat nahoru nebo dozadu, připojení externího vzduchu lze umístit dozadu nebo dolů.

"Při návrhu nových kamen jsme mysleli i na časovou náročnost stavby. Konstrukce betonového pláště je vyrobena z jednotlivých betonových bloků. Řemeslník nemusí na stavbě nic lepit ani řezat. Prostě postaví promyšlenou ,skládačku' a za jeden den stojí funkční akumulační kamna v obýváku," doplňuje Michal Geisler.

Do nových i starších domů

Celková hmotnost akumulačních kamen BLOX je i přes jejich velmi kompaktní rozměry úctyhodných 428 kilogramů. Akumulační výměník je tvořen z pěti dvouplášťových akumulačních prstenců, které jsou vyrobeny z materiálu o objemové hmotnosti 2 700 kg/m³. Pro účinnou akumulaci tepla jsou spaliny vedeny tak, aby byly přímo ve styku s akumulační masou.

"Primární výhodou akumulačních kamen je to, že tepelnou energii akumulují do své konstrukce a následně ji pozvolna sálají do místnosti ještě dlouhé hodiny po dohoření. Díky tomu jsou provozní náklady i četnost přikládání dřeva minimální," vysvětluje Michal Geisler.

Díky nízkému hodinovému výkonu kamen (1,6 kW po dobu 8 až 12 hodin) jsou kamna vhodná jak do nových nízkoenergetických a pasivních staveb, tak do starších či rekonstruovaných domů. Nízký a konstantní výkon kamen zabraňuje přetápění obytných prostor a zajišťuje komfortní teplotu dle potřeb uživatele. Akumulační doba kamen je 8 až 12 hodin, což znamená dvě přiložení za den pro vytopení obytné místnosti domu.

www.hoxter.cz
0 comments
add comment

Related articles