Reportáž z montáže posuvných střešních oken Solara PERSPEKTIV v Mnichově

Publisher
Tisková zpráva
09.09.2013 09:00
Solara, s. r. o.

Příběh proměny ošklivého kačátka v labuť připomíná rekonstrukce zašlého půdního prostoru v příjemné a moderní bydlení. Střechy starých domů často skrývají potenciál pro pohodlné podkrovní bydlení s nezaměnitelnou atmosféru, kde příjemný pocit z pobytu pod střechou navozuje dobré prosvětlení a komfortní výhled. Díky střešním oknům a speciálním střešním prosklení Solara je snadné dosáhnout kýženého efektu.
 
Příběh zrodu jednoho krásného podkrovního prostoru přináší reportáž z montáže posuvného střešního okna Solara PERSPEKTIV v centru Mnichova.
Na začátku byla velká, špatně osvětlená půda, kam si majitelé plánující výměnu střešních oken pozvali specialisty ze společnosti Solara, aby jim pro stávající prostor navrhli funkční, co největší prosklení, ideálně s maximálním otevřením střechy.
 
Standardní postup spolupráce mezi Solarou a zákazníkem, který si vybírá posuvné střešní okno na míru, začíná vždy obhlídkou situace přímo na místě, ať je stavba v Praze či v německém Mnichově, jako v tomto případě. Pro pečlivé posouzení střechy, zjištění, jaké funkce uživatel od okna očekává a navržení optimálního řešení je to nezbytné.
"Mnichovské posuvné prosklení jsme naplánovali asymetricky rozdělené, aby bylo dosaženo maximálního možného otevření při stávajících omezeních, původních střešních oknech, která ve střeše zůstávala." vysvětluje majitel firmy Ing. Petr Formánek. "Při větších plochách prosklení zákazníkům doporučujeme zvážit použití izolačních trojskel či speciálního protislunečního zasklení, které spolu se zateplenými rámy a robustní konstrukcí okna zajistí tepelnou pohodu v podkroví v zimě i v létě," dodává.
Po domluvení detailů zakázky a výběru materiálů následovala výroba střešního okna na míru, která trvala zhruba 4 týdny. Vnější materiály oplechování mají mnoho variant a dají se tak přizpůsobit původnímu vzhledu střechy či případným požadavkům památkové ochrany.
 
Montáž posuvného střešního okna je pak otázkou jediného dne, vzhledem k velikosti oken se většinou provádí za pomoci autojeřábu. Pro mnichovskou zakázku pracovníci Solara prováděli montáž včetně vyříznutí otvoru ve střeše a zpevnění krovu trámovou výměnou. Po instalaci a zpětném zakrytí střechy taškami budí okno dojem, jako by bylo ve střeše odjakživa. Pocit uvnitř bytu se ale výrazně změnil - podkroví se otevřelo krásnému výhledu do zeleně dvora až k věžím kostela Frauenkirche v centru Mnichova.
 
Několik dní po dokončení montáže jsme od majitele obdrželi dopis ve kterém stálo:
"Vážení, rád bych Vám srdečně poděkoval za dodávku a montáž posuvného střešního okna PERSPEKTIV do našeho bytu. Prostor pod ním se jistě stane naším nejoblíbenějším místem."
Pozitivní ohlasy a díky, které od německých zákazníků nezřídka dostáváme, nás velice těší a motivují nás k další dobré práci, jejíž výsledky si můžete prohlédnout v bohaté referenční fotogalerii na webu Solara.
   
Dřevěná střešní okna Solara jsou výborným řešením pro moderní bydlení pod střechou - jejich konstrukce a zasklení zajistí tepelnou pohodu v zimě i v létě. Solara je přední český výrobce zaměřený na skladová i zakázková střešní okna, velkoplošná střešní proskleníposuvná střešní prosklení a střešní výstupy, například střešní balkonové dveře. Novinkou je nízkoenergetické provedení střešních oken Solara GREEN atest ift Rosenheim zařazené v katalogu výrobků dotačního programu Nová Zelená úsporám. Součástí nabídky je i zastínění pro střešní okna. Vlastní česká výroba má 25ti letou tradici. Služby Solara jsou komplexní, zahrnují poradenství, výrobu, montáž a záruční i pozáruční servis. Těšíme se na Vás na www.facebook.com/solarasro.

Ing. Kateřina Ryšánková
Solara s.r.o.
www.solara.cz
0 comments
add comment

Related articles