Místo, kde se snoubí nadčasový design svítidel s největší kvalitou

Publisher
Tisková zpráva
13.04.2015 08:35
Delta Light Czech s. r. o.

Společnost Delta Light byla původně belgickým rodinným podnikem, založeným v roce 1989 obchodním manažerem a návrhářem Paulem Amelootem. Postupně se vypracovala na vedoucí pozici na trhu a v současné době udává směr vývoje a designu v architektonickém osvětlení. Společnost nyní čítá 250 zaměstnanců. Delta Light byla zpočátku zaměřena na belgický trh, rychle však expandovala do dalších zemí a založila zde mnohé pobočky. V současné době je zastoupena ve více než 120 zemích. Po celém světě je Delta Light uznávána pro vyváženost, eleganci, funkčnost a design. A to jak v interiérovém, tak exteriérovém osvětlení. Díky výrobnímu rozsahu, zkušenostem a znalostem splní společnost Delta Light užitkové i estetické požadavky malých i rozsáhlých projektů. Celý proces od návrhu designu, technické zpracování, výrobu prototypu, vlastní výrobu, balení a skladování, to vše probíhá v hlavním sídle společnosti Delta Light v Belgii.Důležitým krokem v historii společnosti bylo přestěhování základny společnosti v roce 2006 do nové budovy v Moorsele s výstižným názvem Dům světla. Kromě inspirace světlem působí budova rovněž jako impozantní vizitka společnosti Delta Light, značku oceňovanou architekty po celém světě. A rok 2015 bude pro společnost Delta Light rokem velkých ambiciózních plánů. Dojde k rozšíření prostor hlavního sídla společnosti v Belgii o 8000 m² na úctyhodných 45500 m² plochy. Projektu se ujal belgický architekt Damiaan Vanhoutte z architektonické kanceláře Govaert & Vanhoutte. Rozšíření sídla bude vyžadovat investici přibližně 20 miliónu Euro. Hlavními důvody pro investici do projektu jsou především rozšíření oddělení pro výzkum a vývoj, laboratoře a výrobní jednotky, zlepšení logistiky, rovněž i mezinárodní růst a vysoké ambice společnosti. Nová budova bude mít nejmodernější automatizované logistické centrum, které by mělo zlepšit plynulost produkce a řízení procesů.

Již od roku 1997 vydává společnost Delta Light Podrobný katalog osvětlení Lighting Bible, který se z původně produktové brožury postupně stal dnešním referenčním výrobním katalogem. Od té doby se z něj stala inspirující příručka v oblasti osvětlení. V současnosti čítá více než 1000 stran naplněných novými designy výrobků, materiály, technickými inovacemi a inspirativními fotografiemi projektů. Nové vydání tohoto katalogu vychází každé dva roky. A již v dubnu 2015 se můžeme těšit na představení Lighting Bible 11 během výstavy Euroluce v Miláně. V nejnovějším vydání katalogu osvětlení jako vždy naleznete velké množství novinek společnosti Delta Light.

Za své produkty získává Delta Light mnohá ocenění na poli produktového designu.  Ceny si odnesla mimo jiné zápustná stropní svítidla iMax, řada venkovních sloupkových svítidel Bazil či maximálně flexibilní stropní svítidla Tweeter. Mezi naposledy oceněné produkty patří i světelné profily Finnline. Tyto ultra tenké závěsné profily se vyznačují elegantním, čistým designem a všestranným využitím. Za svůj design získaly ocenění Good Design Award. Profily jsou vyráběny na zakázku, dle přání klienta. Je možné v nich kombinovat svítidla typu Down Lighting a Up Lighting. Variabilně tak vytváří přímé či nepřímé osvětlení. Variabilním použitím různých typů svítidel umístěných v profilech je možné docílit ideálního nasvícení jakéhokoli prostoru v moderním pojetí.

Ocenění za design Good Design Award a Interior innovation award 2015 winner rovněž získala nástěnná svítidla Forty-5. Kouzelná perspektiva Forty-5 upoutá na první pohled. Jeho tvar je inspirován vzrušující hrou geometrických principů, které vytváří na zdi iluzi perspektivy. Při pohledu na svítidlo Forty-5 bude pozorovatel doslova podroben hravému testu fantazie. Další rozměr je možné svítidlu dodat způsobem instalace. Forty-5 se dá použít jako uplighter či jako downlighter. K dispozici je ve dvou zrcadlových provedeních, pravé a levé.

0 comments
add comment

Related articles