Za Lužánkami v Brně vznikne sportoviště i rychlobruslařská dráha

Publisher
ČTK
26.05.2021 18:25
Czech Republic

Brno


Brno – Multifunkční sportoviště včetně rychlobruslařské dráhy vznikne za Lužánkami v Brně. Odhad nákladů je 170 milionů korun. Sportoviště bude plnit funkci v létě i zimě, uvedl dnes v tiskové zprávě radní Brna pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).


Radní dnes schválili výběr společnosti Arch.Design, která do 12 měsíců vytvoří projektovou dokumentaci včetně zajištění inženýrských činností a následného autorského dozoru na stavbě. Sportoviště podle města zlepší podmínky pro brněnské sportovce. "Součástí sportoviště bude i rychlobruslařský ovál, který je nejen v Brně raritní. Vytvoříme tak prostor pro trénink českých rychlobruslařů a rychlobruslařek, kteří mají ve světě dobré jméno a silnou pozici," uvedl Suchý.

Podle něj bude prostor sloužit veřejnosti, školám i sportovním klubům. "Stavba je rozdělena do dvou etap, v první se postaví plochy pro hokej a malou kopanou, plochy pro bruslení a míčové sporty. Stávající budova se zázemím bude rozšířena. V druhé etapě stavbaři vybudují ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení,“ uvedl Suchý.
0 comments
add comment

Related articles