V prosinci bude hotová jižní tribuna fotbalového stadionu v Plzni

Source
Václav Prokš
Publisher
ČTK
27.10.2014 13:55
Czech Republic

Pilsen

Plzeň - Plzeň postaví do konce roku zastřešenou jižní tribunu fotbalového stadionu ve Štruncových sadech. Divácká kapacita se zvýší o 300 míst, současná je 11.300. Město se navíc jako majitel stadionu dohodlo, že FC Viktoria postaví příští rok ze svých peněz dvě rohové věže. Ve stejný rok město ještě dokončí menší opravu části hlavní tribuny. ČTK to řekl náměstek primátora Pavel Šindelář. Pětiletá rekonstrukce stadionu vyjde na 400 milionů korun.
    Za budovanou jižní tribunu zaplatí město 16 milionů korun. Kromě nových míst tam vznikne zázemí pro televizní studia, občerstvení a sklad. Projekty pro stavební povolení si magistrát nechal zpracovat podle aktuálního požadavku UEFA letos na jaře. Část tribuny se nemohla stavět dříve kvůli mohutnému základu stožáru osvětlení, který se nejprve musel odstranit. Původní stožár nahradily loni v létě dva nové.
    Příští rok chce město dokončit rekonstrukci hlavní tribuny. Zejména ochoz směrem k parku a výměnu sedaček v horní části. Podle náměstka primátora Martina Zrzaveckého už nepůjde o velkou investici.
    Příští rok ještě vzniknou v rozích stadionu dvě věže, které postaví na své náklady FC Viktoria. "Klub si vzal naše stavební povolení. Řekli mi, že pokud vše půjde dobře, tak by chtěli začít v létě, i když na to mají v zásadě tři roky," uvedl Šindelář. Stavba věží má přijít na 50 až 60 milionů korun. Bude to čistě investice fotbalového klubu, město se na ní nebude podílet ani korunou. Plzeň se už počátkem roku dohodla, že na ni klub převede věže zdarma po 40 letech.
    Viktoria využije územní rozhodnutí i stavební povolení, které už dříve zajistila radnice. Klub jen předělá projekt pro své potřeby. Věže mají sloužit především fotbalové akademii, kterou chce Viktoria vybudovat. V jedné z věží plánuje ubytování, restauraci a zázemí pro malé fotbalisty.
    Původně mělo věže vybudovat město, nakonec ale investici zavrhlo. Klub poté slíbil, že pokud klub postoupí v roce 2013 do základní skupiny Ligy mistrů, postaví obě rohové věže sám.
0 comments
add comment

Related articles