Barrisol

Barrisol

U Expertu 131, 250 69 Klíčany
+420 731 449 349
jiri.karvanek@barrisol.cz

Na českém a slovenském trhu je výhradním distributorem a realizátorem projektů z BARRISOLu firma CS Lyon. Právě ta dodává špičková řešení z napínané fólie BARRISOL. Náš svět jsou stropní podhledy, stropní a svítící fólie, svítidla a další interiérové realizace. Spolupracujeme jak s architekty, designéry a návrháři interiérů, tak koncovým klientům dodáváme stropní podhledy pro bazény a další domácí použití. Od roku 1992 jsme v České a Slovenské republice realizovali stovky zajímavých interiérů. Pojďte s námi objevovat svět BARRISOLu. Prohlédněte si také náš nový materiál TREMPOVISION, vhodný především do exteriérů.

Hlavní obrázek

Svět napínaných fólií BARRISOL

BARRISOL je světově unikátní fólie používaná v interiérech. Objevte s námi svět, kde prakticky každá architektonická a designová vize lze realizovat. Přečtěte si pět hlavních důvodů, proč pro váš interiér zvolit právě BARRISOL:
 1. Možnosti vypnuté fólie BARRISOL dávají vašim vizím a nápadům reálnou a realizovatelnou podobu.
 2. V oblasti svítících a stropních fólií, podhledů a stropních svítidel BARRISOL používají ti nejlepší světoví i tuzemští architekti a designéři.
 3. Unikátní technické vlastnosti BARRISOLu dají vašemu interiéru zcela novou přidanou hodnotu.
 4. Technicky vyspělý tým BARRISOLu a maximální podpora vám umožní projekt realizovat v daném čase i rozpočtu.
 5. Máme připravena cenová řešení pro různé typy interiérů: od rodinných domů, přes obchodní centra až po výjimečné designové extravagance.

Technické podrobnosti

Barrisol je polyvinilová fólie, která se vypíná do obvodových profilů. Obvodové lišty se na hmoždinky připevňují do obvodových stěn místnosti. Vzhledem k tahu fólie (cca 30 kg/bm) je potřeba lištu přivrtat každých cca 20 cm. Pokud bude plocha větší než 50 m2, je potřeba podhled rozdělit dělící lištou, která je vynesena ze stávajícího stropu. Tato lišta rozděluje podhled na dvě, nebo více částí. Viditelná zůstává pouze negativní spára cca 14 mm. Před vlastním natažením je potřeba připravit také všechny pomocné konstrukce, či držáky osvětlení, VZT, EPS, EZS a jiných zařízení, které chceme zabudovat do podhledu. Pokud je vše včetně rozvodů připraveno, můžeme přistoupit k vlastnímu natahování fólie, která je vždy vyrobena přesně na míru. Každý jednotlivý kus se na základě přesného zaměření, které provádějí technici Barrisolu, objednává ve Francii. Natahování fólie se provádí za pomoci teplovzdušného agregátu, kterým se daný prostor vyhřívá na cca 40-50 °C.

Variabilita použití

Barrisol je materiál, který nabízí velkou variabilitu použití. Lze vytvořit dokonale hladkou a rovnou plochu, která nikdy nepopraská, ale zároveň je možné vytvořit podhled takových tvarů, které žádný jiný materiál není schopen dosáhnout. Barrisol se tvaruje za pomoci dělících a lámacích lišt, které se většinou upevňují na pomocné konstrukce. Nelze přesně definovat, co je a co není možné z BARRISOLU vytvořit, jako každý materiál má své limity, přesto jsme ale dokázali realizovat ve spolupráci s architekty velice komplikované interiéry.

BARRISOL TREMPOVISION®

Děrovaná textilie BARRISOL TREMPOVISION je progresivní technologie vhodná nejen pro architektonické projekty, ale i jako univerzální řešení v interiérech i exteriérech. Objevte možnosti, které vašim projektům dává tento kvalitní francouzský materiál. Použití: bazény, restaurace, showroomy, veřejné prostory, sportovní haly, stánky, krytí technologických celků, soukromé interiéry
Hlavní výhody:
 • Inovativní, vysoce estetický materiál
 • Dlouhodobě stabilní napnutí fólie
 • Vhodný k použití v interiérech i exteriérech
 • Vysoká odolnost a nehořlavost třídy M1
 • Nezatěžuje stavební konstrukce
 • Odolný vůči vlhkosti a proti nárazu
 • Široká škála barevných odstínů
Cenové řešení BARRISOL do bazénů, wellness provozů a dalších podobných interiérů se pohybuje v rozmezí 1 500-3 300 za m2 instalované plochy. Jedná se o cenu včetně zaměření a montáže, tedy o kompletní dodávku. Chcete vědět přesnější cenu vašeho interiéru při použití fólií BARRISOL? Navštivte web www.barrisol.cz.