Slaný plánuje stavbu nové sportovní haly, současné chybí kapacita

Publisher
ČTK
03.12.2015 19:55
Slaný (Kladensko) - Slaný plánuje stavbu nové sportovní haly, té současné chybí kapacita a také nesplňuje kritéria pro některé sporty. Město požádá o dotaci, na jejím přidělení bude zahájení stavby za 27 milionů korun záviset. V optimistickém případě by to mohlo být i příští rok. ČTK to řekl místostarosta Slaného Milan Grohmann.

Na halu město začne připravovat projekt. "Čím více bude projekt připravený, tím vyšší bude šance na získání dotace," uvedl místostarosta. Podle něj je zájemců o novou halu hodně a měla by mít dobrou vytíženost. Stávající slánská sportovní hala se nachází v centru města, kde jsou mimo jiné i problémy s parkováním a nestačí pokrýt poptávku sportovních klubů, ale třeba i skupin amatérských sportovců.
Multifunkční hala by měla vzniknout poblíž slánského atletického areálu. Pro město by to podle místostarosty znamenalo, že by nemuselo na její obsluhu najímat další personál. Nová hala by také měla mít nižší provozní náklady, protože by měla být energeticky úsporná. Na provoz by sice podle místostarosty město doplácelo, ale nemělo by jít o vysoké částky. Hala by také měla mít tribunu pro 200 diváků a splňovat oficiální parametry většiny sálových sportů.
Po dokončení nové haly by starší hala měla fungovat jako školní tělocvična pro blízké střední školy. Mimo dobu vyučování by pak měla sloužit všem obyvatelům Slaného.
0 comments
add comment

Related articles