Říčany chystají výstavbu základní školy na Komenského náměstí


Říčany - Říčany u Prahy chystají výstavbu nové základní školy na Komenského náměstí. Architektonická kancelář již pracuje na projektové dokumentaci, stavět by se mělo v příštím roce. Náklady se odhadují na 250 milionů korun, sdělila ČTK mluvčí radnice Kateřina Lauerová.


Nová budova s 18 kmenovými třídami, specializovanými učebnami a jídelnou vznikne na volných pozemcích, kde je nyní louka. Součástí areálu bude vedle vlastní školní budovy samostatná tělocvična s podzemním parkovištěm, venkovní sportoviště a park.

Výstavba má být financována z programu ministerstva školství určeného na rozšiřování školních kapacit v takzvaném prstenci kolem Prahy, v němž je téměř 1,7 miliardy korun. Dotace má pokrýt až 70 procent nákladů. Protože půjde o energeticky úspornou budovu, budou Říčany žádat také o dotaci z Operačního programu Životní prostředí, která může činit až 50 milionů korun a pokrýt do 30 procent celkových výdajů.

Radnice k vítězné studii budoucí školy uspořádala veřejné projednání a návrhy zaslané do architektonické soutěže vystavuje na Masarykově náměstí. Vítězný návrh je podle starosty Vladimíra Kořena (Klidné město) citlivý k okolí a dotváří prostor náměstí. "Mně se moc líbí i dopravní řešení, které by mohlo přinést na Komenského náměstí nová propojení. Auta by se tak mohla rozdělit do několika proudů a před školou se pamatuje i na pěší zónu," ocenil Kořen.
0 comments
add comment

Related articles