Projekt kongresového centra ve Zlíně se změnil

Publisher
ČTK
15.09.2006 00:05
Czech Republic

Zlín


Zlín - Zlínská radnice zrušila výběrové řízení na dodavatele stavby kongresového centra, které má vyrůst ve středu města, a vypsala nové. Přiměly ji k tomu změny v projektu, které se týkají sálu, v němž má hrát zlínská filharmonie. Podle odpůrců projektu z řad městských zastupitelů se tím ale stavba obřího centra prodraží. Obhájci stavby, v čele s náměstkyní primátora Irenou Ondrovou, to odmítají. Informuje o tom dnešní vydání Mladé fronty Dnes (MfD).
    Stavba má spolu s novým univerzitním centrem vytvořit společný komplex. "Rozpočet na městskou část centra počítá s částkou 523 milionů korun. Jestli se budou muset platit nějaké práce navíc, teď nikdo nedokáže říci. Myslím si, že se do rozpočtu vejdeme, pokud ušetříme někde jinde," vysvětlila Ondrová. Město buduje centrum společně s Univerzitou Tomáše Bati, která už na svoji část dostala od státu přes 400 milionů korun. Zlín zatím čerpá peníze především z  vlastního rozpočtu.
    "Město nemá pokryto financování celé stavby. A po změnách v projektu a zrušení výběrového řízení náklady určitě porostou," uvedla zastupitelka Jana Bubeníková. Navrhuje proto, aby se realizace projektu po dokončení rozestavěných podzemních garáží zastavila, a pokračovalo se až po vyřešení financování. To ale vedení města i univerzity odmítá. V plánovaném centru by měla sídlit zlínská filharmonie, univerzita by sem chtěla mimo jiné umístit svoji knihovnu.
0 comments
add comment

Related articles