Praha vybrala podobu plánovaného bytového domu na Smíchově

Praha – Příspěvková organizace hlavního města Pražská developerská společnost (PDS) vybrala podobu bytového domu, který město plánuje postavit na pozemcích mezi ulicemi Štefánikova, V Botanice a Matoušova v Praze 5. Na základě architektonické soutěže ho navrhne pražské studio Atelier bod architekti. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mediální zástupkyně PDS Markéta Miková. Vítězný tým nyní připraví projektovou dokumentaci. V domě má být 56 nájemních bytů.

Městský pozemek, na kterém má dům vyrůst, se nachází na Smíchově mezi budovou Komerční banky a Portheimkou. Vítězný návrh počítá s šesti standardními patry a jedním ustupujícím a podle projektového manažer PDS Rastislava Tomaščíka výškově i použitými materiály zapadá do okolní zástavby.

"Po odborné stránce oceňuji zejména celkové řešení projektu, který se stane spojnicí dvou protichůdných staveb, jako je barokní Portheimka a pyramidální banka Karla Pragera. Městské nájemní byty V Botanice budou určené pro preferované profese, které zajišťují chod a služby města nebo matky samoživitelky. V přízemí domu budou obchody a služby," uvedl primátorův náměstek Petr Hlaváček (za TOP 09).

PDS založilo město předloni z účelem přípravy bytových projektů na městských pozemcích. Magistrát jí svěřil do správy 683.000 m² parcel v aktuální tržní hodnotě zhruba 4,3 miliardy korun. Organizace aktuálně připravuje stavby na více než desítce míst v metropoli, kde by mělo v budoucnu vyrůst až 8000 městských nájemních bytů. U některých menších projektů už byl vybrán projektant, u dalších PDS vyhlásila tendry nebo architektonické soutěže. Dům v Praze 5 je první architektonickou soutěží, jejíž výsledek zatím PDS vyhlásila.
0 comments
add comment