Praha 7 vyjednává s developery o finančním příspěvku pro radnici

Publisher
ČTK
29.10.2019 18:25
Czech Republic

Prague

Holešovice

Praha - Radnice Prahy 7 by mohla získat na takzvaných plánovacích smlouvách s investory až 25 milionů korun. ČTK to sdělila místostarostka Lenka Burgerová (Praha 7 Sobě). Žádost o finanční spoluúčast se týká projektů na Praze 7, které mají více než 250 metrů čtverečních nových bytových či administrativních ploch. V plánovacích smlouvách se developeři zavazují přispět například na vybudování infrastruktury ke svým projektům, kterou by jinak musela platit obec. Zásady finanční spoluúčasti schválila Praha 7 v dubnu 2018.


"V tuto chvíli je rozjednáno několik dalších smluv o spolupráci investora na rozvoji městské části. Odhadované finanční plnění těchto smluv se pohybuje kolem 25 milionů, přičemž se jedná přibližně o polovinu požadované částky a druhá polovina je většinou řešena formou nefinančního plnění," uvedla Burgerová.

V současné době se jedná přibližně o několik desítek projektů od malých až po ty velké. Kolik smluv bude přesně uzavřeno, zatím není jasné. Jednání se odvíjejí od aktuálního dění v rámci projektů, kdy někteří investoři mohou od svých záměrů ještě ustoupit.

Sedmá městská část uzavřela v letech 2016 až 2018 šest smluv týkajících se finančního příspěvku investora, z nichž získala radnice asi 31 milionů korun. Většinou se jednalo o příspěvky na rozvoj a rozšíření školských zařízení. Platby jsou většinou vázány na kolaudaci projektu. Součástí těchto smluv bývá také nefinanční plnění investora, jako jsou například nové chodníky udělané na náklady investora, výsadba stromů nebo vybudování školky. Radnice vyjednala od jednoho z developerů také dar na financování koně pro Letenský kolotoč.
0 comments
add comment

Related articles