Ostrava hledá zpracovatele dokumentace na renovaci stadionu

Source
Martina Helánová
Publisher
ČTK
13.11.2008 16:10
Czech Republic

Ostrava

Ostrava - Ostrava vypsala výběrové řízení na dodavatele, který pro město vypracuje projektovou dokumentaci pro rekonstrukci Městského stadionu Vítkovice. Stadion chce město opravit do roku 2011 a jeho rekonstrukce bude stát zhruba 300 milionů korun, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar (ČSSD).
    Na zpracování projektové dokumentace má město vyčleněno asi 4,7 milionu korun. Projekt by měl vycházet z projektové dokumentace pro stavbu Národního sportovního centra Morava, který počítal s přestavbou Městského stadionu ve Vítkovicích pro potřeby atletiky i fotbalu. Město od něho však před časem před časem ustoupilo i kvůli jeho finanční náročnosti. Zastupitelé se nakonec přiklonili k variantě, při níž bude stávající atletický stadion rekonstruován a vystavěn pak bude zcela nový fotbalový stadion.
    Nový projekt musí počítat s tím, že atletický stadion ve Vítkovicích bude modernizován tak, aby měl kapacitu minimálně 12.000 diváků. Vedle druholigových fotbalistů Vítkovic by na něm přechodně mohl hrát i Baník Ostrava, jehož domovský stánek na Bazalech v roce 2011 již nebude splňovat kritéria Českomoravského fotbalového svazu. Rekonstruovaný Městský stadion by ale ve své budoucí podobě měl splňovat kritéria ČMFS i nároky UEFA. Stávající betonová stání v obloucích stadionu budou opravena a zrekonstruována pro sedící diváky a betonová stání naproti tribuny budou odstraněna a bude postavena nová tribuna. Lhůta pro podání nabídek na zpracování projektu je do 1. prosince.
0 comments
add comment

Related articles