Novým městským architektem Vysokého Mýta je Jakub Chobotský

Publisher
ČTK
25.10.2018 15:35
Czech Republic

Vysoké Mýto

Vysoké Mýto - Městského architekta Vysokého Mýta Milana Košaře vystřídal od října Jakub Chobotský z Hradce Králové. Košař byl ve funkci 25 let a rozhodl se ji složit. Působil v roli odborného poradce při rozhodování v oblasti územního plánování, urbanismu a architektury, a i když neměl rozhodující slovo, byla jeho práce pro město velmi přínosná, řekl novinářům místostarosta Martin Krejza (ODS).


Košař spolu s pardubickým architektem Alešem Klosem zpracoval studii rekonstrukce náměstí Vaňorného. Vytvořil také studii pro nové bydlení v lokalitě Za Pivovarem a měl vliv na revitalizaci bývalých kasáren ve městě.

Bývalý městský architekt Vysokého Mýta je autorem řady významných projektů a staveb. Na stavebním veletrhu For Arch v roce 2000 byl oceněn například jeho návrh Gymnázia Dr. Emila Holuba v Holicích. V současné době je nadále městským architektem v Ústí nad Orlicí, nově i v Poděbradech.

Vysokomýtská radnice v současnosti chystá několik architektonických projektů. Připraveny jsou revitalizace parku Otmara Vaňorného a Masarykových sadů, zpracovává se dokumentace na nový park za pivovarem a na novou tvář veřejných prostranství bývalých kasáren. Mezi záměry města jsou i revitalizace sídliště Družba a sídliště U Potoka.
0 comments
add comment

Related articles