Mníšek chystá výstavbu školního pavilonu za 85 milionů korun

Publisher
ČTK
18.03.2016 23:15
Czech Republic

Brno

Peter Sticzay-Gromski

Mníšek pod Brdy (u Prahy) - Mníšek pod Brdy u Prahy připravuje stavbu nového pavilonu základní školy, který zvýší její kapacitu ze 730 na 850 dětí. V budově vzniknou nové třídy, družina a také kulturní a společenské zázemí města, které nahradí současné dožívající kulturní středisko. Stavět by se mělo začít ještě v letošním roce, řekl ČTK starosta Petr Digrin (STAN).
"Náklady zatím odhadujeme na 85 milionů, takže určitě to bude jedna z největších investic města. Ministerstvo financí ji dotuje částkou 44 milionů, zbývající část musíme hradit ze svého. Vypadá to na dlouhodobější úvěr, který by si město vzalo," uvedl starosta.
Výstavba pavilonu je součástí rozsáhlejšího tříletého projektu na zvýšení kapacity mníšecké školy, na který město získalo dotaci od ministerstva. Za devět milionů korun už zrekonstruovalo prostory původní školní budovy a předělalo některé dílny na třídy. Za dalších 21 milionů korun nyní staví novou tělocvičnu a zbytek dotace využije na pavilon.
Nová tělocvična by měla sloužit dětem od nového školního roku. Mníšecká škola tak bude mít k dispozici dvě tělocvičny, vedle původní také nově postavenou ocelovou obloukovou halu o rozměrech 19 krát 35 metrů. Z nákladů zhruba 21 milionů korun pokryla dotace 12 milionů.
Mníšek má nyní přes 5500 trvale hlášených obyvatel, ve skutečnosti ale ve městě podle Digrina žije téměř 7000 lidí. Rozsáhlá výstavba v Mníšku už skončila, nový územní plán se žádnou větší plochou pro výstavbu nepočítá.
0 comments
add comment