Bývalý ostravský hotel Palace by se mohl proměnit na koleje

Source
Martina Helánová
Publisher
ČTK
19.03.2014 21:15
Czech Republic

Ostrava

foto: Ostravablog.cz
Ostrava - Zchátralý hotel Palace v centru Ostravy by se mohl proměnit na moderní vysokoškolské koleje. O jeho přestavbu na kampus pro zhruba 350 studentů už více než dva roky usiluje společnost Sedm stromů, která se nyní na projekt snaží získat evropskou dotaci. Novinářům to dnes řekl zástupce společnosti Petr Skrla.
    Společnost připravila projekt přestavby za zhruba 250 milionů korun. Nakonec se ale ukázalo, že by byl obtížně financovatelný, a proto dřívější záměr zredukovala. Nově by renovace měla stát přibližně 160 milionů korun.
    Společnost už vyhlásila veřejnou zakázku na dodavatele stavebních prací a nyní bude muset čekat, zda projekt podpoří Regionální rada Moravskoslezsko, která v kraji odpovídá za rozdělování evropských dotací. Právě dosud neschválená evropská dotace i možné komplikace při výběru dodavatele by mohly projekt ohrozit. Skrla přesto věří, že se ho podaří realizovat. "Myslím, že ke konci května bychom mohli vědět, kdo je vítězem tendru. Nemůžu jinak, než věřit, že se to podaří. Děláme pro to vše, ale nemohu říct, že jsem v klidu," uvedl Skrla. Podle něj je nutné, aby společnost uzavřela dotační smlouvu na evropské peníze nejpozději do konce června tak, aby mohla dosáhnout na šedesátiprocentní dotaci.
    "Projekt kampusu nám byl předložen, standardní doba hodnocení je tři měsíce," řekl dnes ČTK mluvčí regionální rady Michal Sobek.
    V případě, že se projektu vyhnou možné komplikace, mohlo by se začít stavět už v červnu. S dokončením společnost počítá v květnu příštího roku a od akademického roku 2015/2016 by Kampus Palace mohl zahájit provoz.
    "Chceme přeměnit soubor budov na studentský kampus, který by nabízel nejen ubytování, ale i další služby, jako dílny, studovny či čajovnu a kavárnu," řekl Skrla. Podle něj by se ceny za ubytování mohly pohybovat v rozmezí od 2500 do 4000 korun za měsíc. Část prostor by sloužila i pro komerční využití. Společnost už dělala průzkum mezi studenty a tvrdí, že s obsazením kapacity kolejí by neměla problém.
    Skrla uvedl, že náklady na přestavbu by kromě případné evropské dotace společnost doplatila nejen z vlastních prostředků, ale i s pomocí úvěru. Návratnost projektu očekává za 15 až 20 let.
0 comments
add comment

Related articles