Publisher
ČTK
04.02.2019 13:55
Czech Republic

Prague


back to article
6 comments
kde se stala chyba?
raval
| 04.02.19 10:10
Je to zvláštní. Odborná a do jisté míry laická veřejnost nesouhlasí, a přesto úřady rozhodly ... Zajímavé by bylo zjistit, jak se celý komplex státních staveb dostal do soukromých rukou. Ale to už je zbytečné, všichni rezignovaně konstatují, že Transgas, ale taky budovy bývalého Federálního ministerstva paliv a energetiky půjdu k zemi. Za neuvěřitelný lze považovat jak ministerský, tak pražskopamátkový výrok o nevhodném urbanismu. Asi tam nikdy nikdo z vyjadřujících se nebyl. A taky se dá konstatovat, že novostavby budou mít stejné urbanistické chyby, jen budou méně nápadité a větší. Kdo první vyslovil to, že Transgas a budovy s ním spojené nemá pro město a pro obraz české architektury žádnou hodnotu? Na čím posudek investor do téhle lumpárny vůbec šel?
... Inu,...
šakal
| 05.02.19 11:22
... netroufám si hodnotit, jak dalece cenný je design trubkového zábradlí v brutalistním slohu nebo tvar stropních svítidel ve stylu pozdního traktorismu, ale s tím pokaženým urbanismem musím zcela souhlasit. Je to běs! Ostatně, "jednoho krásného dne" snad dojde i na ten otlemený Federál, co stojí hned přes ulici. Argumenty zde: http://jdem.cz/esp5e7
otlemený Federál
Dr.Lusciniol
| 07.02.19 01:21
Pamatuji, kdyz tam nahoru davali ty ocelove nosniky. Sundat je dolu by bylo snad jeste slozitejsi. Stacilo by snad jen obnovit puvodni stavebni caru v hmote vyskou pripominajici tu puvodni. Ostatne tak nejak vypadal navrh prof. Fragnera, z tehdejsi souteze.

Lítost
Vích
| 14.02.19 11:07
Mohli jsme mít v Praze dobovou obdobu Centre Pompidue a ministr kultury řekl ne. No co už více dodat, mně je to líto.
Mohli jsme mít v Praze dobovou obdobu Centre Pompidue
Dr.Lusciniol
| 16.02.19 08:20
Centre Pompidue mne zaujalo, behem jeho navstevy , hned po jeho otevreni ale Vase prirovnani mne za ta leta nikdy nenapadlo. A ani ted to tak nevidim. Centre, pres svuj nezvykly vzhled, do sveho prostredi zapado, Transgas nikoliv. Praha neni Pariz, i tu nasi "Effelovku" jsme museli zmensit na jeji petinu, aby alespon trochu zapadla, vuci panomaratu Hradcan, kdezto Parizi dala nasi "Eiffelovky" petinasobna starsi sestra chybejici ji panoramaticky charakter. Proste, jablka nejsou hrusky a i naopak.
Pompidou v Praze
Vích
| 16.02.19 04:27
Pompidou je nepřehlédnutelné a že by do Paříže zapadlo, se my tak úplně nezdá, jde spíš o anomálii, která je svou fantaskností pozoruhodná stejně jak Eiffelka. Já obdivuji v Praze, že každé historické období zde má své děti napříč stoletími. Když přijíždějí známí z ciziny, shodují se, že je tu "good mixture" a cítí se zde uvolněněji ve srovnání s jejich
"monokulturními" domovy. To je na Praze opravdu úžasné. Tuto svobodu vyznání je úžasné ctít a snažit se na ni navázat, což se nám posledních 30 let moc nedaří, staví se převážně nezajímavé uniformní krabice a když se někdo pokusí o stylový novotvar, je z toho poprask. Dům, co má TG nahradit není lepší a krásnější, obdobně jak s domem u Turků na Václavském náměstí.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.