Brno-Vinohrady řeší s městem nákup pozemku a vybudování sportoviště

Publisher
ČTK
22.04.2021 17:50
Czech Republic

Brno

Vinohrady

Brno – Městská část Brno-Vinohrady řeší s městem možný odkup pozemků od deve- lopera, který tam chtěl postavit objekty pro sport a ubytování. Cena pozemku s projek- tem je 24 milionů. Městská část chce dát polovinu ceny a půlku by dalo Brno. To však nabídlo, že koupí pozemky za víc než 15 milionů a městská část projekt za zbytek peněz. Starosta Vinohrad Jiří Čejka řekl, že nesouhlasí a dál chce s městem platit půl na půl.


Opoziční zastupitelka na Vinohradech a zároveň koaliční zastupitelka na magistrátu Jitka Ivičičová (KDU-ČSL) uvedla, že město připravilo velkorysé řešení, že odkoupí pozemky za cenu obvyklou 15,4 milionu, kterou potvrdil znalecký posudek. "Městská část Brno-Vinohrady by pak měla vypořádat náklady spojené s vypracováním projektu ve výši 8,6 milionů korun, požádat město o svěření pozemků do hospodaření a zajistit využití pro rekreaci obyvatel," uvedla Ivičičová.

Čejka však uvedl, že z právních rozborů vyplývá, že vynaložit 8,5 milionu na projekty, které radnice potřebovat nebude, není dobré. "Takříkajíc bychom dali 8,5 milionu za papíry, které můžeme hodit do kamen. Proto dále navrhujeme, že dáme polovinu 12 milionů korun a polovinu dá město. Pak nám bude pozemek svěřen a my tam máme záměr vybudovat sportoviště a zeleň," řekl Čejka. Rozhodovat mělo zastupitelstvo města, bod ale stáhlo. Budou další jednání, primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) ke stažení uvedla, že se kvůli bodu možná uskuteční mimořádné zastupitelstvo.

Městská část Brno-Vinohrady má podle Čejky zhruba 13.000 obyvatel a ročně hospodaří s rozpočtem skoro 60 milionů korun.
0 comments
add comment

Related articles