Brno postaví dětský hospic za 160 mil., dotace může pokrýt 92 mil.

Publisher
ČTK
25.05.2021 21:40
Czech Republic

Brno

ČTYŘSTĚN

Brno - Brno postaví za 160 milionů korun dětský hospic s názvem Dům pro Julii, který pak bude provozovat stejnojmenná organi- zace. Dotace z Evropské unie by mohla pokrýt 92 milionů, zbytek dá město. Schválili to dnes zastupitelé. S výstavbou se počítá v letech 2021 až 2023. Hospic slouží nevyléčitelně nemocným.


Zastupitelé dnes schválili projekt, přípravu žádosti o dotaci i smlouvu o spolupráci s organizací Dům pro Julii, která s nápadem na stavbu přišla. Původně chtěla domov postavit sama, nyní na sebe náklady převzalo město. Pro zvedlo ruku 44 zastupitelů, nikdo nebyl proti a nikdo se nezdržel. Hospic bude mít podobu třípodlažní budovy a vznikne v zahradě areálu domova pro seniory Kociánka. Bude sloužit dětem a mladým dospělým se sníženou soběstačností z důvodu nemoci, o které jinak pečuje osoba blízká v domácnosti.

Primátorka Markéta Vaňková (ODS) už dříve řekla, že instituce bude vynikat rozsahem i kvalitou služeb. "Takto úzce specializovaná péče je v celé České republice velmi ojedinělá a ohlasy veřejnosti jak laické, tak i z řad zdravotnických profesionálů jasně ukázaly důležitost a prospěšnost vzniku dětského hospice,“ uvedla Vaňková.

Dům má být hotový do června 2023. "Kapacita domu je 10 pokojů. Dále bude disponovat širokou nabídkou terapeutických služeb včetně psychologické, sociální a duchovní pomoci a zázemím pro rodiny dětí s život ohrožující diagnózou. Součástí bude i denní stacionář a nezisková organizace bude pokračovat i v terénní odlehčovací službě, kterou provozuje od roku 2019,“ uvedl primátorčin náměstek Petr Hladík.
0 comments
add comment

Related articles