Brno opravilo krematorium za 40 milionů korun

Publisher
ČTK
27.09.2014 15:25
Czech Republic

Brno

"Stejně jako lidé i stavby podléhají času," uvedl primátor Onderka.
Brno - Brněnský magistrát za téměř 40 milionů korun opravil krematorium s okolím a vybudoval v jeho sousedství nové pavilony s obchodními prostorami. Práce trvaly necelý rok. Rekonstrukce má přinést pietnímu místu důstojnost a pozůstalým větší komfort, řekl dnes ČTK brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD).
    "Ústřední hřbitov je největším a nejdůležitějším hřbitovem v Brně. Na majestátnosti mu ve 20. letech minulého století dodalo velmi ceněné Wiesnerovo krematorium. Ale stejně jako lidé i stavby podléhají času," uvedl Onderka. Rekonstrukce podle něj budově vrátila její původní krásu a také ji vylepšila a zmodernizovala.
    Opravy se dočkaly všechny ploché střechy krematoria, obřadní síň a vestibul dostaly klimatizaci. "Upravené jsou interiéry salónků pro pozůstalé a místnosti pro vystavení zesnulého," informovala mluvčí brněnského magistrátu Soňa Haluzová. Podle ní se rekonstrukce dotkla také zázemí pro zaměstnance a prostor, kde se nacházejí chladicí zařízení pro uložení zesnulých. Oprav se dočkalo i kolumbárium.
    Nově vznikl jednopodlažní pavilon, v němž je prodejna květin spojená s občerstvením a také kamenictví. "Zrekonstruovali jsme i parkoviště, kde vznikla elektricky ovládaná brána se závorami," doplnila Haluzová.
    U vstupu na hospodářský dvůr se nachází další nový pavilon, kde je kontaktní místo pro pozůstalé. "Pohřební a hřbitovní služby města Brna tam poskytují kompletní pietní služby včetně sjednání obřadu nebo vyzvednutí urny s ostatky zesnulých," dodala mluvčí.
0 comments
add comment

Related articles