Brněnský hotel Avion hostí výstavu designérských prací

Publisher
ČTK
21.04.2009 13:05
Czech Republic

Brno

Brno - V brněnském hotelu Avion si od středy mohou lidé prohlížet loňské nejlepší počiny českých designérů, módních tvůrců a dalších umělců. V prostorách funkcionalistické památky jsou vystaveny objekty, za které jejich tvůrci získali ocenění Czech Grand Design 2008. Panely s fotografiemi už byly v Praze. V Brně jako druhém výstavním místě se je však podařilo ukázat v  zajímavém prostoru, řekl dnes novinářům za pořadatele Rostislav Koryčánek.
    Podle Koryčánka hledal pořadatelský Dům umění města Brna pro výstavu vhodné prostory dlouho. V jeho mateřském objektu ji uskutečnit nešlo, protože se opravuje a je zavřený. "Trpíme nedostatkem místa a z toho důvodu jsme hledali alternativu," uvedl. Pracovníci domu umění se prý nejdřív zamýšleli nad pasáží Jalta, která patří městu a je nevyužitá. S radnicí se však nedohodli.
    Vstřícný byl naopak k záměru umístit designérskou výstavu majitel hotelu Avion Stanislav Berousek. Podle Koryčánka jsou prostory funkcionalistického objektu, který vznikl ve 20. letech podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse, pro výstavu mimořádně vhodné. "Když jsem si to tady procházel, ten prostor byl naprosto uchvacující," řekl Koryčánek. Ještě před výstavou hoteliér ze 2. a 3. podlaží nechal vystěhovat veškerý vestavěný nábytek a koberce, takže panely s  fotografiemi jsou jedinými objekty v prostoru. Hotel bude letos stejně rekonstruovat.
    Akademie designu ČR vybírala letos nejlepší práce designérů a dalších tvůrců potřetí. Jako vítěze zvolili kurátoři, teoretici a novináři Jana Čtvrtníka za jeho vázy a kolekci sedacího nábytku.
0 comments
add comment

Related articles