Baumův nový most v Jaroměři již slouží veřejnosti

Jaroměř (Náchodsko) - Nový ocelový most přes Labe v Jaroměři na Náchodsku již slouží veřejnosti. Původní most pro pěší a cyklisty poškodila předloňská povodeň a bylo nutné jej strhnout. Slavnostní otevření nového mostu se uskuteční 21. března, řekl dnes ČTK starosta Jaroměře Jiří Klepsa.
    "Zbývá dodělat nějaké drobné parkové úpravy. Co se týká samotného mostu, tak je od 13. února plně funkční a lidé jej znovu využívají," řekl Klepsa. Podle něj stavba mostu stála zhruba 27 milionů korun, 19 milionů získala radnice jako dotaci od ministerstva dopravy, dalších 2,9 milionu korun má město přislíbeno z fondu solidarity.
    Rozvodněné Labe na začátku předloňského června rozštěpilo pilíř původního mostu uprostřed řeky, z mostu se také zřítila železná lávka. Most, který byl zejména spojnicí mezi školou Na Ostrově a hlavním náměstím, byl postavený v roce 1884, v roce 1931 přibyla boční lávka.
    Radnice po povodni a odstranění původního mostu uvažovala o vybudování provizorního mostku, později však od svého plánu kvůli vysoké ceně provizorního přemostění upustila. V architektonické soutěži zvítězil návrh architekta Mirko Bauma, na němž se podíleli také David Baroš a Vladimír Janata.
1 comment
add comment
Subject
Author
Date
Skvělá architektura
Kaker
26.02.15 09:04
show all comments

Related articles