Novou ředitelkou vídeňského AzW se stala Angelika Fitz

Source
Architekturzentrum Wien
Publisher
Petr Šmídek
24.02.2016 17:00
foto: APA, Roland Schlager
V polovině února proběhla na stránkách Architekturzentrum Wien informace, že se novou ředitelkou stala vorarlberská kurátorka Angelika Fitz, která od 1. ledna 2017 na tomto postu vystřídá zakladatele AzW Dietmara Steinera vedoucího tuto instituci od roku 1993. Mezinárodní výběrové řízení bylo vypsáno v červenci minulého roku a přihlásilo se do něj 33 zájemců (polovina jich byla Rakouska a třetina byly ženy).
AzW si v uplynulých dvou dekádách vysloužilo mezinárodní reputaci, jejíž laťku by nová kurátorka ráda zvyšovala. Hlavním cílem AzW je hledání role architektury ve společnosti, naléhavých témat a propojení hranice mezi architekturou a urbanismem. Nová kurátorka bude se svým týmem pokračovat ve větším prosazování mezinárodních témat a jejich zakotvení kultuře v rakouského stavebnictví.
Angelika Fitz působí jako teoretička umění od roku 1998. Je autorkou řady výstavních projektů na poli architektury, urbanismu a umění. V letech 2003 a 2005 byla komisařkou rakouského příspěvku na architektonickém bienále v Sao Paulo.
Dietmar Steiner se s AzW rozloučí na konci roku výstavou s výmluvným názvem “Konec architektury.“

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles