V soutěži o podobu třebíčské kašny je 27 návrhů

Publisher
ČTK
30.05.2018 16:35
Czech Republic

Třebíč

Třebíč - V architektonicko-výtvarné soutěži o podobu nové kašny na třebíčském Karlově náměstí je přihlášeno 27 návrhů. Hodnotící komise nad nimi poprvé zasedne v pátek, sdělil ČTK třebíčský městský architekt Jaroslav Hulín. Soutěž připravila radnice ve spolupráci s Českou komorou architektů. Kašna v hodnotě okolo čtyř milionů korun bude postavena v rámci plánované obnovy náměstí.


Mezi porotci je i městská architektka Litomyšle a Tišnova Zdeňka Vydrová, teoretik výtvarného umění a architektury Rostislav Koryčánek nebo architekt Ondřej Císler, který vede vlastní ateliér Fakulty architektury ČVUT. Společně s dalšími bude posuzovat nejen estetickou úroveň návrhů, ale i technické řešení, trvanlivost a efektivitu provozu budoucí kašny. Cena pro vítěze soutěže je 80.000 korun. Celkem chce město na cenách soutěžícím rozdělit 200.000 korun.

Revitalizaci Karlova náměstí připravuje Třebíč intenzivně poslední tři roky v souvislosti s nutností výměny inženýrských sítí pod náměstím. Brněnský atelier RAW pro město zpracoval studii, ve které navrhl umístit na náměstí i dvě kašny ve východní a západní části, kterou řeší architektonická soutěž. Místostarostka Marie Černá (Třebíč můj domov) už dříve uvedla, že by město chtělo znát vítěze soutěže do poloviny roku. Podle Hulína ale ještě nebyl termín vyhlášení stanoven.
0 comments
add comment

Related articles