Architekti promění brownfield v Moravské Třebové na kulturní centrum

Publisher
ČTK
27.04.2022 18:45
Czech Republic

Moravská Třebová

Moravská Třebová – Moravská Třebová na Svitavsku vyhlásila užší architektonickou soutěž na novou podobu areálu bývalé mlé- kárny Miltra. Bude v něm kulturní centrum. Návrhy město představí letos na podzim, uvedla radnice v tiskové zprávě.


Areál město vlastní od roku 2011, koupilo ho za 11 milionů korun. Bude tam společenský sál pro 250 až 500 lidí, menší kinosál pro 80 diváků, městská komunitní knihovna, muzejní depozitář, bar, kavárna, prostory pro spolky.

"Kombinace různých velikostí a typů sálů nám umožní využívat kulturní centrum jak pro velké celospolečenské akce, tak i pro komorní činnost jednotlivých spolků či pořádání soukromých oslav," řekla ředitelka městských kulturních služeb Marie Blažková.

Centrum má být otevřené celý den, ne jen večer. "Proto jsme se rozhodli pro spojení společenského sálu, kinosálu, knihovny a kavárny. Knihovna by pomohla oživit celý prostor a vytvořit vazby na nedaleké gymnázium a domov pro seniory," řekla Blažková.

Do užší soutěže se zapojí šest architektonických týmů a vítězné řešení vybere odborná porota v září. Veřejnou prezentaci návrhů plánuje město na podzim. "Výstup soutěže nám poslouží jako podklad pro zpracování navazujících stupňů projektové dokumentace, zároveň budeme připraveni na čerpání dotací, které se budou týkat podpory kulturně kreativních center," řekl starosta Miloš Mička (Změna pro Třebovou).

Areál je v Jiráskově ulici. Nachází se v blízkosti centra města a přiléhá k parku u městského muzea. Náklady město odhaduje na 260 milionů korun. Většinu původních hal bude nutné zbourat, jsou ve špatném stavu. Architekti ale zváží, zda bude možné přestavět hlavní budovu, která má sedlovou střechu.
0 comments
add comment

Related articles