Reading architecture 04

Text Herman Hertzberger: Prostor a učení

events.form.organizer
Norm-a galerie z.s.

events.form.place
Podskalská 370/31, Praha 2

Start
wed 13.5.2020 19:00

events.link
www.facebook.com ...
Lectures

Czech Republic

Prague

Herman HertzbergerPublisher
Tisková zpráva
Karanténa nepřeje osobním setkáním, ale možná dává více času společně číst a diskutovat.

Školy formují náš vztah k postavenému prostředí; tím, jak v nich výuka probíhám, i tím, v jakých prostorech se odehrává. Dobré uspořádání může být podmínkou určitého typu vzdělávání – když dává prostor sociálním interakcím, vzájemnému učení, kreativitě. Nyní je většina školních aktivit přesunuta domů nebo do virtuálního světa. Taková pauza od navštěvování školních budov je dobrým bodem rozmyslet si, jak školy vlastně fungují, co na jejich uspořádání zlepšit, i jak se poučit z online i individuálních výukových metod pro další práci s nimi.

Na podkladu úryvků z knihy Hermana Hertzbergera Space and Learning: Lessons in Architecture 3 se budeme bavit o vlivu školních budov na život v nich i mimo ně. Připojí se k nám Ondřej Píhrt z atelieru SOA, kteří nedávno dokončili ZŠ v Psárech, a tým atelieru Malý Chmel, autoři přístavby ZŠ v Nezamyslicích.

Setkání tentokrát proběhne online - link k připojení zde bude zveřejněn před začátkem akce. Možnost osobní účasti přizpůsobíme aktuální situaci. Text Hermana Hertzbergera je online dostupný v AJ, pro pracovní překlad výňatku pište na petra@norm-a.com. Těšíme se na vás!
0 comments
add comment

Related articles