Reading architecture 06

Andreas Chatzidakis: Manifest péče

Source
Norma space
Publisher
Tisková zpráva
22.06.2021 06:00
Czech Republic

Prague

Nové Město

V posledních měsících se důležitost péče posunula do našeho kolektivního hledáčku – ať už jde o péči zdravotnickou, péči o domácnost a její distribuci, nebo péči v rámci komunit. Druhý letošní reading v Norma space se bude péči věnovat na podkladu knihy Manifest péče, vydané v loňském roce jako reakce na aktuální dění. Jak historicky vnímáme péči ve společenském žebříčku aktivit? Co se děje, když se jí nedostává? Ale hlavně – jaké benefity nad rámec svého prvotního účelu přináší? Společně se budeme zamýšlet nad postavením péče v našich osobních životech i profesních praxích. Podíváme se na dobré příklady toho, kdy se princip péče spojil s architekturou, urbanismem nebo ekonomikou a dal vzniknout novým kvalitám.
Toto čtení je zároveň samo určitým aktem péče o naši komunitu. Cílem není jen rozbor knihy a následováníhodných příkladů. Setkání nabídne prostor pro ponoření se do sebe skrze připravené aktivity, pomůže někdy míjejícím se členům propojit své myšlenky a iniciativy.
Po více než roce se sejdeme fyzicky na terase galerie za dodržení aktuálních opatření. Online přenos ani záznam akce tentorkát nebude. Knihu můžete zakoupit zde. O přeložené výňatky pro vzdělávací účely tohoto setkání si prosím napište na petra@norm-a.com.
Těšíme se na vás. Norma space.

Facebooková událost >
0 comments
add comment

Related articles