kruh jaro 2022: Mirko Baum a Lukáš Beran

Symbol a stroj

events.form.organizer
Kruh, NGP

events.form.place
Národní Galerie Praha, Veletržní palác, Dukelských Hrdinů 530/47, Praha 7-Holešovice

Start
thu 05.5.2022 19:00

events.link
www.facebook.com ...
Lectures

Czech Republic

Prague

Holešovice

Mirko Baum
baum & baroš ARCHITEKTIPublisher
Tisková zpráva
Dialog architekta Mirko Bauma s historikem architektury Lukášem Beranem. Přednáška s názvem Symbol a stroj se zaměří na fantastický rozměr v architektuře revolučních proměn.
Mirko Baum je architekt a pedagog zaměřující se na technické stavby a konstrukce. Po ukončení studií na Fakultě architektury ČVUT v Praze se stal členem libereckého SIALu (Sdružení inženýrů a architektů Liberce). V polovině 70. let zahájil svou praxi v zahraničí, mj. spoluprací s architektem Josefem P. Kleihuesem. Dvacet let působil jako profesor Fakulty architektury na Technické univerzitě v Cáchách, pro kterou realizoval budovu studentskych ateliérů (1998–2002). V roce 2007 vydal knihu esejů o konstrukcích a teorii formy s názvem Ulice na konci světa. V témže roce založil spolu s Davidem Barošem studio baum & baroš ARCHITEKTI. Jejich českými realizacemi jsou lávka přes Orlici v Hradci Králové a Komenského most v Jaroměři.
Lukáš Beran je historik architektury a pedagog na Fakultě architektury ČVUT v Praze, od roku 2005 pracuje pro zdejší Výzkumné centrum průmyslového dědictví. Věnuje se problematice průmyslové architektury, ale také architektuře druhé poloviny dvacátého století.
Přednáška DIALOGY | Mirko Baum a Lukáš Beran se uskuteční ve čtvrtek 5. května 2022 od 19.30 hodin v korzu Veletržního paláce.
Vstupenky zdarma! Rezervace v síti GoOut. Pořadatelem přednášky je spolek KRUH, akci spolupořádá Národní galerie Praha. Změna programu vyhrazena.
0 comments
add comment

Related articles