Letní sídlo

Letní sídlo
Spolupráce:Klára Koldová, Lucia Horkavá
Address: Czech Republic
Project:2015
Completion:2019
Area:153 m2
Built Up Area:235 m2


Rodinné sídlo stojí doslova na zelené louce, nedaleko remízku, v příjemné krajině středních Čech. Dům poskytuje zázemí pro tři generace jedné rodiny. Dědeček, babička, táta, máma a dva kluci tu mají dost prostoru trávit společně léto a spoustu víkendů během celého roku.
Dům je poskládán z několika menších, na sebe navazujících objemů, z nichž každý slouží jinému účelu. Celá rodina se schází v centrální části domu, kde je obývací pokoj s krbem, jídelna a kuchyně. Tento prostor je srdcem domu a díky velkým posuvným oknům je otevřen do zahrady.
Každá generace má své soukromí. Prarodiče užívají vlastní "vejminek" s obytným koutem, ložnicí a hygienickým zázemím. Rodiče mají k dispozici prostornou ložnici, koupelnu i pracovnu, která může zároveň sloužit jako hostinský pokoj. Královstvím kluků je pokoj ve druhém patře, ze kterého mají výborný přehled o širokém okolí.
Hmoty obytných částí doplňují vstupní prostory se zázemím, kolna s dílnou a kryté stání.
Na stavbu navazuje jižní terasa, v jejímž rohu se tyčí vysoký sloup. Na něj je kotveno lanoví zelení porostlé pergoly, je tu i zahradní sprcha a na špičce se točí vrtule malé větrné elektrárny.
Celý dům obklopuje velká zahrada, ve které rostou stromy, pěstuje se tu ovoce, zelenina, a také bylinky do kuchyně.
Je léto, svítí sluníčko a vládne tu mír a klid...
0 comments
add comment

more buildings from DDAANN