Umění končit * poslední akce kulturního prostoru PRAHA

Pořadatel
PRAHA / Fórum pro architekturu a média

Místo konání
Husova 18a, Brno

Začátek
so 21.12.2019 16:00

Odkaz
https://www.facebook ...
Přednášky

BrnoVložil
Tisková zpráva
Poslední akce kulturního prostoru PRAHA/Fórum pro architekturu a média, na kterou zveme všechny dlouholeté kolegy, přátele a fanoušky našeho prostoru a aktivit. Filmové pásmo pro děti, křest nejnovějšího čísla architektonického Zinu, neformální setkání a posezení při dobrém jídle a hudbě. Umění spočinout.

21. prosince 2019

16:00 hodin - Hurá na pohádky (2019) - pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče.

18:00 hodin - Křest ZIN#3 Polution Matter(s) - křest dalšího architektonického zinu, který nabízí dialog s experimentálním architektem Francoisem Rochem.

19:00 hodin - DJ Boris Klepal - saturday mixtapes k poslechu, povídaní a jídlu
Bazar PRAHA - nakupte vánoční dárky na poslední chvíli z knihovny, baru i prostoru PRAHA!
Večeře - vaří Viktor Pantůček ^-^

21:00 hodin - DJ Myslivec - party jako doma

PROSTOR JAKO NÁSTROJ KOMUNIKACE
Spolek 4AM zkoumal své ideje a vize související s architekturou, veřejným prostorem a uměním jako nástrojem pro komunikaci důležitých společenských témat od svého počátku –- jak v brněnské Galerii architektury (2011–-2012) tak i v následujících letech, kdy sídlil v prostorách bývalého (dnes však zase aktuálního) vlakového nádraží na Rosické ulici v Brně (2012-2014).
Kulturní prostor PRAHA/Fórum pro architekturu a média vznikl v roce 2014 jako reakce na výzvu Moravské galerie otevřít prostory státní instituce veřejnosti a vnést na nádvoří Pražákova paláce každodenní život.
Spolek 4AM tvořen odbornicemi a odborníky z oblasti architektury, teorie umění i volné tvorby, se rozhodl v prostorách bývalé restaurátorské dílny vytvořit bezbariérový kulturní prostor, který propojí jak různe instituce, tak i městské subkultury a návštěvníkyz řad odborné i laické veřejnosti.
Důraz na kritické myšlení a ochotu k neustálému přehodnocování vlastních pozic definoval už samotný architektonický návrh, v němž zásadní roli hraje variabilita a maximální funkčnost pro různé typy kulturně-uměleckých akcí.
I když byla PRAHA zároveň galerijní kavárnou s běžným denním provozom, její programová dramaturgie byla vždy jasně vymezená odbornou specializací a názorovou orientací členů 4AM.
Po pěti letech intenzivního každodenního provozu a více než tisícovky akcí, důležitých setkání, uměleckých rezidencí a autorských instalací, se členky a členové spolku rozhodli ke konci roku 2019 provoz PRAHY na nádvoří Pražákova paláce ukončit.
4AM bude nadále rozvíjet vlastní odbornou činnost a své síly věnovat nově se rýsujícím projektům i prioritám v osobním životě
Díky všem kolegům, přátelům a fanouškům PRAHY za podporu a spolupráci!
Tešíme se na společné setkání 21. 12. 2019!
0 komentářů
přidat komentář

Související články