Sportovní hala Svojsíkova

Sportovní hala Svojsíkova
HIP:Luděk Valík, Lukáš Dostál
Adresa: Svojsíkova 2119, Český Těšín, Česká republika
Investor:Město Český Těšín
Projekt:2016-18
Realizace:2018-20


Hala je umístěna mezi plochou se stávajícími sportovními objekty a nedalekou městskou zástavbou na ploše bez jednoznačného urbánního charakteru. Hlavní vstup je orientovaný do ulice Svojsíkovy. Vstup pro sportovce a zásobování je z opačné strany od parkoviště.

Lichoběžníkový půdorysný tvar vzešel z tvaru pozemku, z vedení inženýrských sítí a z touhy po zachování vzrostlé břízy. K hlavnímu vstupu se paprskovitě sbíhají pěší chodníky ze směrů pohybů chodců a vytvářejí pomyslnou větev inspirovanou alejí vzrostlých Jírovců podél ulice Svojsíkova.

Halu tvoří tři hmoty. Zděná podnož, ze které vyrůstají dvě hmoty reagující na okolní zástavbu. Menší hmota univerzálního sálu z polykarbonátu je orientovaná směrem k městu a svým menším měřítkem reaguje na nedalekou zástavbu městských domů. V noci svítí a stává se orientačním bodem, majákem sportovního areálu viditelným od města. Větší plechová hmota vlastní haly je umístěna směrem k obloukové hale zimního stadiónu.

Dispozice je lapidární. Mezi hlavní halou a klubovými prostory s univerzálním sálem v patře jsou umístěny protilehlé vstupy s průběžnou chodbou, ze které jsou přístupné šatny, sociální zázemí, zázemí pro rozhodčí a místnost první pomoci.

Vlastní hala byla koncipovaná jako univerzální s parametry pro prvoligové zápasy s osvětlením a akustikou umožňující televizní přenosy. Kapacita hlediště je cca 300 diváků.

Hala je založena na vrtaných pilotách. Konstrukce haly je ocelová z plnostěnných vazníků, rovněž tak malý univerzální sál. I.NP je vyzděno z keramických tvarovek a omítnuto. Hala je opláštěná sendvičovými minerálními panely rastrovanými svislými vertikálami. Univerzální sál je opláštěný polykarbonátem. Hrací plocha je odpružená lamelová se sportovním povrchem.
0 komentářů
přidat komentář

Více staveb od ATELIER 38 s.r.o.