Rodinný dům na Opavsku

Rodinný dům na Opavsku
Hlavní inženýr projektu:Vojtěch Šimčík
Trojice skupin bříz: Lubomír Rychtar
Projekt:2011
Realizace:2012-14Rodinný dům bude obývat manželský pár. Stojí v zahradě stávajícího rodinného domu a stává se novodobým "výměnkem" navrženým pro současné potřeby.
Mírně svažitý pozemek se nachází v západní části obce, na hranici zastavěného území, bez jednotného charakteru stávající zástavby.
Hlavní obytný prostor má optickou vazbu na stávající rodinný dům - vazba rodinná, na kostel - identita k místu a na krajinu - nekonečnost a nespoutanost.
Kompaktní břidlicový hranol je prolamovaný dřevem obloženými nikami, které bude možno uzavřít skládacími stěnami. Kontrastní k antracitovému exteriéru je bílý interiér. Pojítkem interiéru a exteriéru je dřevo. Prostřídání bílé a černé pokračuje v zahradě výsadbou trojice skupin bříz.
Dům je vyzděný z cihelných tvarovek v kombinaci s ocelovými sloupy. Konstrukce střechy je provedena z lepených dřevěných vazníků. Střešní krytina a obklad stěn jsou břidlicové. Terasy a obklady nik jsou dubové. Topení je teplovodní podlahové, zdrojem je kondenzační plynový kotel.

Dům získal Čestné uznání J. M. Olbricha za novostavbu v letech 2013-2014.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
?
architekt
23.10.14 03:35
Rodinný dům na Opavsku
WK-Architekt
03.03.15 08:06
cena?
Kateřina
05.08.15 02:29
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od ATELIER 38 s.r.o.