Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Do roku 2020 budou investice do Žižkova ve výši miliardy Kč

Praha - Do roku 2020 jsou na Žižkově naplánované veřejné investice z rozpočtu městské části a hlavního města za téměř jednu miliardu korun. ČTK o tom informovala tisková mluvčí městské části Michaela Luňáčková. Letos se dočkají proměny tři žižkovská náměstí, začne výstavba nové mateřské školy na Jarově a rekonstrukce Husitské a Koněvovy ulice.

Do května by mělo být rekonstruováno Komenského náměstí na rohu Roháčovy a Českobratrské ulice, jehož úpravy začaly v loni na podzim. Na náměstí, které dříve sloužilo jako parkoviště, přibude zeleň i nový mobiliář. Celková cena projektu je podle rozpočtu městské části 49,8 milionu korun.

Dalším veřejným prostranstvím, které se dočká úprav je Kostnické náměstí mezi Husitskou a Seifertovou ulicí. To bude zrekonstruované za 37 milionů korun a opravy by měly být dokončené v říjnu. Do konce roku bude pak bude po rekonstrukci otevřeno náměstí Barikád i s novým dětským hřištěm. Cena projektu je 12,3 milionu korun.

Na jaře začne dvouletá rekonstrukce Husitské a Koněvovy ulice. Úpravy za 70 milionů korun bude financovat hlavní město. Součástí rekonstrukce bude oprava povrchů silnice, parkovacích pruhů a chodníků. Dále bude upraveno odvodnění, mobiliář a zeleň.

V březnu začne městská část stavět novou mateřskou školu na Jarově v Bukové ulici. Škola nabídne sto míst. Odhadované náklady jsou ve výši 35 milionů korun. Dříve v Bukové ulici stála školka, která nabízela nemocným a alergickým dětem speciální služby. Budova však byla ve špatném stavu, tak ji nechala radnice zbourat. Tento postup kritizovali místní obyvatelé i opozice.

Letos Praha 3 dokončí opravy panelových domů v Roháčově ulici. V dalších letech bude radnice pokračovat v rekonstrukcích panelových domů v oblasti Olšanského náměstí. Městská část plánuje také rekonstrukci budovy bývalé školy vedle radnice. Důvodem je snaha umístit všechny odbory úřadu do okolí Havlíčkova náměstí. Cena rekonstrukce je zhruba 200 milionů korun.
Autor: ČTK, 12.01.18 16:05
Návštěvnost: 413 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.