V Brazílii se bude rokovat o zimní kontrole UNESCO v Praze

Vložil
ČTK
24.07.2010 11:15
Praha

Praha - V neděli v hlavním městě Brazílie začíná desetidenní zasedání Výboru pro světové dědictví, na kterém se bude jednat i o zimní kontrole Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) v Praze. Očekává se, že bude projednána zprávu inspektorů o jejich návštěvě Prahy na konci ledna, kdy se zajímali o vliv některých staveb na památkovou rezervaci české metropole. ČTK to dnes řekl Josef Štulc z české pobočky ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel).
    Kontroloři si do české metropole přijeli prohlédnout zejména stavbu městského okruhu v tunelech Blanka a posoudit jejich případný negativní vliv na pražské památky. Svou pozornost dále upřeli také na plánovanou stavbu obchodního centra u Václavského náměstí, rekonstrukci pražských nádraží nebo zvažovanou stavbu tunelů pod Národním muzeem.
    V Praze se setkali se zástupci oficiálních institucí i občanských sdružení, mluvili také s odpůrci opravy Karlova mostu. Výsledky svého šetření ale nekomentovali. Zprávu o  inspekci by měli předložit právě členům Výboru pro světové dědictví v Brazílii.
    Ten se problémem vnitřního pražského okruhu zabýval již loni na svém červnovém zasedání ve španělské Seville. Vyjádřil tehdy "své hluboké znepokojení nad potenciálními dopady tunelového komplexu Blanka".
0 komentářů
přidat komentář

Související články