Covid zamíchal žebříčkem popularity měst, vede Curych

Vložil
ČTK
23.01.2021 13:30
Švýcarsko

Curych


Paříž – Epidemie covidu-19 a s ní spojená nutnost trávit výrazně více času doma a v bezprostředním okolí výrazně proměnila žebříček popularity světových metropolí u nejbohatších lidí. U osob s majetkem nad jeden milion dolarů (21,5 milionu korun) v loňském roce zvítězil Curych, následovaný Kodaní a Tokiem. O prvenství přišla Paříž, propadla se také další velká města jako New York, Londýn nebo Hongkong. Žebříček sestavuje realitní společnost Barnes.


"Zdá se, že Curych, Kodaň, Miami a Stockholm lépe než všechna ostatní města nabízejí, co si teď bohaté rodiny přejí nejvíce: vysokou kvalitu života, dobré životní prostředí a bezpečnost," píše ve studii Thibault de Saint Vincent ze společnosti Barnes.

Francouzské hlavní město o prvenství podle listu Le Figaro připravily časté stávky, ať už v dopravě nebo způsobené hnutím žlutých vest. Koronavirus a opakované přísné uzávěry sestup Paříže na sedmé místo jen dovršily. Francouzským skokanem roku je Bordeaux, letos na 50. příčce žebříčku. Do města na západě Francie se za posledních deset let přistěhovalo 20.000 obyvatel a obliba města vzdáleného dvě hodiny od Paříže stále roste.

Ke zvratům došlo také ve Spojených státech, kde se New York propadl ze druhého na 11. místo, Los Angeles si pohoršilo o 12 příček a novou hvězdou je Miami. "Práce z domova, nízké daně, celoročně teplé počasí, golfová hřiště a kvalita života lákají stále více obyvatel New Yorku a Kalifornie ke stěhování (do Miami)," uvádí zpráva. Podle firmy Barnes jsou navíc v Miami ceny nemovitostí o 40 procent nižší, než v jiných metropolích.
0 komentářů
přidat komentář

Související články