Stempel & Tesař: Rodinné domy - vernisáž v GJF

Galerie Jaroslava Fragnera a autoři Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Stempel & Tesař: Rodinné domy / Detached Houses a na křest knihy Stempel–Tesař–Jasanský: Rodinné domy z nakladatelství Karel Kerlický – Kant 2018.
Výstava i kniha představí fotografie od předních českých fotografů dokumentujících 10 let tvorby ateliéru Stempel & Tesař. Vybrané realizace a návrhy rodinných domů si bude možné zevrubně prohlédnout i na fyzických modelech.

Kdy: 10. ledna 2019 v 18:00 hodin
Kde: Galerie Jaroslav Fragnera, Betlémské nám. 5a, Praha 1
Fotografové: Lukáš Jasanský, Filip Šlapal, Václav Šedý, Ivan Němec, Traga, Fotes
Modely: Kristýna Rejsková

Anotace knihy: Nechte se unést moderní architekturou v melancholické náladě české krajiny v knize Rodinné domy, která přináší výběr z desetileté tvorby studia Stempel & Tesař architekti. Přední český fotograf Lukáš Jasanský zasadil stavby do vztahů s okolím, odhalil jejich unikátní architekturu, a to bez pozlátka slunných dnů a bohaté zeleně, v nepříznivém počasí, s patinou času. Publikací se zcela svébytnou atmosférou se vine nit komentářů od osobností z oboru architektura a její teorie, hodnotících rukopis autorů staveb i jednotlivého rodinného domu.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články