Stempel-Tesař-Šlapal: rodinné domy - křest knihy v GJF

Zdroj
Galerie Jaroslava Fragnera
Vložil
Tisková zpráva
23.11.2019 11:25
Praha

Staré Město

Ján Stempel
Jan Jakub Tesař
Stempel & Tesař architekti

Ve čtvrtek 28. listopadu 2019 v 18:30 hodin se v Galerii Jaroslava Fragnera uskuteční křest knihy Stempel-Tesař-Šlapal: rodinné domy. Součástí křtu bude výstava maleb, které vznikly v Kulturně komunitním centru ART na Letné.

Tvorba architektů Jána Stempela a Jana Jakuba Tesaře se stala synonymem kvality tkvící v souladu čistých forem a pečlivě propracovaných vnitřních dispozic. Kniha představuje více než dvě desítky rodinných domů prostřednictvím snímků renomovaného fotografa architektury Filipa Šlapala. Jsou ukázány nejenom v exteriérech a interiérech, ale sledujeme také, jak jsou začleněny do místa či okolní přírody. Každý má svůj příběh, každá je originál. Podle Petra Volfa, autora úvodní eseje, jsou totiž domy od těchto architektů zhmotněnými portréty jejich investorů.

Kniha představuje více než dvě desítky rodinných domů prostřednictvím snímků renomovaného fotografa architektury Filipa Šlapala. Jsou ukázány nejenom v exteriérech a interiérech, ale sledujeme také, jak jsou začleněny do místa či okolní přírody. Každý má svůj příběh, každý je originál.

Architekti: Ján Stempel, Jan Jakub Tesař
Fotograf: Filip Šlapal
Editor: Petr Volf
Grafik: Kateřina Koňata Dolejšová
Nakladatel: Karel Kerlický - Kant 2019

ISBN: 978-80-7437-298-8

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články