Jiří Pelcl a jeho studenti vystavují v Maďarsku

Zdroj
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Vložil
Tisková zpráva
14.04.2010 07:45
Maďarsko

Pécs

Jiří Pelcl

Součástí programu Pecs 2010: Evropské hlavní město kultury je výstava designéra, architekta a pedagoga Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Jiřího Pelcla a jeho studentů z Ateliéru architektury IV.
      Výstava představuje průřez rozsáhlou tvorbou Jiřího Pelcla. Zastoupeny jsou jeho limitované série, průmyslově vyráběné sklo a porcelán, interiérové a architektonické realizace. Součástí výstavy jsou také projekty studentů Ateliéru architektury IV, který Jiří Pelcl spolu s asistentem Radimem Babákem vede.
      Paralelně s tvůrčí činností předního českého designéra probíhá i jeho působení pedagogické, jehož význam je neméně podstatný. Cílem výstavy Jiří Pelcl a studenti není konfrontace prací pedagoga a jeho studentů, ale představení souvislostí Pelclovy práce přesahující jeho vlastní, kreativní tvorbu. Pedagogické působení se stalo její neoddělitelnou součástí. Nepochybný význam pro ni bezesporu má vzájemná reflexe, kterou má výstava přiblížit.
      Výstava byla s úspěchem zahájena 26. března a potrvá do 25. dubna 2010 v Pécsi Galéria v Maďarsku. Výstava Jiří Pelcl a studenti (Jiří PELCL és a tanitványai) je součástí kulturního programu Pecs 2010: Evropské hlavní město kultury. Zahájení výstavy se zúčastnil také maďarský ministr školství a kultury István Hiller a rakouská ministryně vzdělání, umění a kultury Claudia Schmied. V souvislosti s výstavou přednesl Jiří Pelcl přednášku o současném designu na Fakultě architektury Univerzity Pecs. K výstavě vyšel také katalog, který představuje řadu projektů Ateliéru architektury IV a Jiřího Pelcla.
0 komentářů
přidat komentář