Rokycany vyhlásí soutěž na rekonstrukci sokolovny až za 360 mil.

Vložil
ČTK
12.10.2020 21:45
Rokycany

Rokycany – Rokycanské zastupitelstvo dnes schválilo podmínky pro veřejnou architek- tonickou soutěž na opravu přes 100 let staré sokolovny, která je téměř čtyři roky uzavřená, protože strop a krovy jsou napadené dřevomorkou. Oprava současného nebo stavba nového objektu má stát maximálně 360 milionů korun. Podmínky teď schválí Česká komora architektů a v listopadu či prosinci město soutěž vyhlásí po opětovném schválení zastupiteli. ČTK to řekl starosta Václav Kočí (Pro naše Rokycany).


"Pořád jsou ve hře všechny varianty od minimálně přestavby po výstavbu zcela nové sokolovny," uvedl. V porotě na přípravu soutěže i na její vyhodnocení jsou tři architekti z komory a tři zástupci města – starosta a místostarostové.

"V požadavcích na takzvané Nové centrum kultury je velký sál s kapacitou minimálně 400 míst, který nepůjde rozdělit, a malý s kapacitou 100 míst, ve kterém bude zajištěná funkce kina," řekla mluvčí radnice Tereza Maixnerová. Dále tam bude prostor pro menší restauraci a kanceláře. Podle původního scénáře by měly být návrhy předány do 15. března 2021. Stavba, kterou má město financovat hlavně ze svých zdrojů, začne nejdříve v roce 2022. Její součástí bude výrazné rozšíření parkoviště. Projekt ke stavebnímu povolení má podle dnešního rozhodnutí zastupitelů hranici maximální ceny 11,5 milionů Kč.

Do sokolovny se vešlo až 600 lidí. Čtrnáctitisícové Rokycany teď nemají sál pro pořádání kulturních a společenských akcí. Podle místostarosty Jana Šaška (ODS) je nyní jediný sál v restauraci Střelnice, v níž nelze pořádat větší akce. Bály a plesy se odehrávají v Žebráku a Plzni.

Sokolovnu, jejíž základní kámen byl položen v roce 1902, převzala radnice před třemi lety od TJ Sokol, který na opravu neměl peníze a nesplácel ani půjčku od města. V budově byla v říjnu 2016 uzavřena historická část - hlavní sál a salonky. Funguje pouze asi 30 let stará přístavba, v níž jsou hlavně kanceláře. Objekt na hlavní ulici z Plzně na Prahu není památkově chráněný.
0 komentářů
přidat komentář

Související články