Plzeň chce postavit bazén, uspořádá architektonickou soutěž na dokumentaci

Vložil
ČTK
21.06.2021 16:35
Plzeň

Plzeň – Plzeň uspořádá architektonickou soutěž na pořízení všech stupňů projektové dokumentace pro výstavbu nového bazénu na Borských polích. Plavecký bazén za čtvrt miliardy až 300 milionů korun má nahradit dosluhující plavecký bazén SK Radbuza v Kozinově ulici. S uspořádáním architekto- nické soutěže dnes souhlasili zastupitelé. O prázdninách by měly být připraveny podmínky soutěže, na zářijovém jednání by mohli zastupitelé schválit podmínky, případně soutěž vyhlásit. K hodnocení došlých návrhů by se porota mohla sejít v prosinci a výsledky pak bude muset opět potvrdil zastupitelstvo.


"Jedná se o významnou veřejnou stavbu v exponovaném místě, proto navrhujeme uspořádání otevřené architektonické jednofázové projektové soutěže. Ta nám dává možnost srovnat různorodé návrhy po stránce estetické, předpokládaných nákladů na realizaci, provoz a podobně. Jde o transparentní formu, ve které odevzdává soutěžní návrh neomezené množství účastníků, pokud splní požadované kvalifikační předpoklady," uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Bazén by měl stát na městském pozemku v těsné blízkosti výzkumného centra NTIS Západočeské univerzity, který je vymezen novou komunikací z okružní křižovatky Sukova a tramvajovou tratí. Nový bazén má nabídnout podobné podmínky jako současný. Namísto šesti by měl mít osm plaveckých drah o délce 25 metrů. Kromě sportovců klubu SK Radbuza, který by měl být provozovatelem městského bazénu, by areál sloužil i veřejnosti.

Celkové náklady na komplexní stavbu bazénu, včetně řešení wellnes vodního světa, relaxační plavecké haly, ubytovacího bloku a venkovních bazénů představují částku zhruba 300 milionů korun bez DPH. Pokud by se stavěla jen hala bazénu se zázemím, náklady by měly být přibližně 225 milionů korun bez DPH. V obou odhadech jsou zahrnuty náklady na podzemní parkování a také pořízení kompletní dokumentace v předpokládané hodnotě 22 milionů korun bez DPH. Město se pokusí na stavbu získat dotaci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články