Dnes končí lhůta přihlášek do soutěže na podobu usedlosti Cibulka

Vložil
ČTK
04.10.2021 07:55

Praha - Do dneška se mohou architektonická studia hlásit do soutěž na podobu rekonstrukce usedlosti Cibulka v pražských Košířích, kde plánuje Nadace rodiny Vlčkových vybudovat dětský hospic a středisko péče o umírající dětské pacienty. Z došlých portfolií vybere porota pět postupujících, kteří vytvoří soutěžní návrhy. Výsledek by měl být znám v únoru příštího roku.


Ondřej Vlček je generálním ředitelem antivirové firmy Avast. Spolu se svou manželkou Katarínou založili charitativní nadaci, do které vložili 1,5 miliardy korun. Dlouho chátrající pražskou usedlost manželé koupili začátkem roku, rekonstrukci chce nadace zahájit příští rok a odhad nákladů je podle zveřejněného zadání soutěže 300 milionů korun bez DPH.

Soutěž se uskuteční formou tzv. soutěžního workshopu, tedy v dialogu účastníků s porotou. V porotě zasedne pět architektů, manželé Vlčkovi a ředitelka nadace Ivana Plechatá. Vybraných pět architektonických studií bude mít do konce listopadu na vypracování návrhů, následovat budou jejich prezentace a možnost je dopracovat na základě doporučení poroty, která následně vybere vítěze.
0 komentářů
přidat komentář

Související články