Židle Sidiz T51: novinka na českém trhu

Vložil
Tisková zpráva
27.03.2009 07:00
Na českém trhu se objevila nová kancelářská židle Sidiz T51. Židle, která získala několik cen za výjimečný design, ocenění za ergonomické řešení, Australian Design Award i France Observeur Design Award, je produktem známé korejské společnosti Sidiz. Model T51 si v současné době můžete pořídit pouze ve dvou evropských státech – Itálii nebo České republice, kam židli Sidiz dováží firma TOP OFFICE.

Nový multisynchronní mechanismus

Na židli Sidiz T51 vás na první pohled zaujme její design. K dostání je v klasické nebo vysoké variantě s opěrákem hlavy. Pro model T51 vyvinula firma Sidiz nový multisynchronní mechanismus, díky kterému je majitel židle ve stálém kontaktu s opěradlem. Nastavením jedné z pěti mezních poloh při záklonu a vyhovujícímu přítlaku opěradla podle hmotnosti zajistíte, že bude opěradlo dokonale sledovat váš pohyb. Zádová opěrka je navíc vybavena línou pěnou neboli pěnou s pamětí, která se plně přizpůsobí zádům sedícího člověka.
Zásady zdravého sezení splňuje také pohodlný sedák. Posunem páčky lze nastavit „slide“ neboli hloubku sezení a minus sklon sedáku, pomocí kterého se uvolní průtok krve v dolních končetinách, a majitel židle si tak „nepřesedí nohy“. Ke skutečně vysokému komfortu sezení přispívá zajímavě řešená bederní opěra, jejíž sklon se dá upravit přesně podle tvaru vaší páteře.
U modelu Sidiz T51 najdete také 3D područky. Ty jsou nejen výškově nastavitelné, dají se vysouvat dopředu a vyklápět do boku. U vysokého modelu vás zaujme vylepšená opěrka hlavy. „Klasická opěrka hlavy vám dovolí pouze relaxovat, ale opěrka hlavy Sidiz vás udrží i v pracovní poloze. Můžete se pohodlně opřít a přitom stále vidíte na monitor počítače,“ vysvětluje marketingový ředitel TOP OFFICE Martin Chovanec.

Textilní potah nebo luxusní kůže?

Kancelářská židle Sidiz T51 je k dispozici s látkovým potahem nebo v koženém provedení. Textilní potahy v modré, černé, zelené nebo oranžové barvě jsou vyrobeny z odolného, pevného, vysoce prodyšného materiálu, který se díky dobrým technickým vlastnostem používá také v automobilovém průmyslu. Praktické potahy se dají z konstrukce židle jednoduše sejmout a vyprat v pračce.

Korejskou židli objevili v Itálii

Židle Sidiz, charakteristická spojením maximální funkčnosti, kvalitních materiálů a moderního designu, se v Česku objevila vlastně náhodou. „Minulý rok jsme byli s TOP OFFICE na veletrhu nábytku v Miláně a hledali výrobce kancelářských židlí, abychom je mohli zastupovat na českém trhu. V Itálii jsme nikoho takového nenašli. Náhodou jsme si ale vyfotili židli, kterou vystavoval jeden italský výrobce nábytku,“ popisuje první setkání s židlí Sidiz T51 Martin Chovanec. Díky malému logu na vyfotografované židli pak firma TOP OFFICE zjistila, kdo je jejím výrobcem a rychle začala s firmou Sidiz jednat.

Sidiz - špičkové technologie a důraz na detail

S výrobou 150 tisíc židlí za rok je Sidiz největším výrobcem kancelářských židlí v Koreji. Své produkty distribuuje především prostřednictvím společnosti Fursis, které se zabývá kompletním vybavením kancelářských interiérů a která ovládá přes 70 % korejského trhu. Sidiz je velmi dynamická firma s jednou z nejmodernějších výrobních linek a vlastním vývojovým týmem. Pověstná asijská preciznost a smysl pro detail se promítá do celé výroby. „Sidiz funguje téměř jako automobilka. Sází na špičkové technologie, minimum ruční práce a dokonalou čistotu. Disponuje také vlastním testovacím oddělením, kde jsou kontrolovány všechny komponenty židlí od koleček přes pěny až po opěráky a opěrky,“ říká Martin Chovanec. „V Itálii jsem prošel čtyři továrny, kde se vyráběl kancelářský nábytek. Žádná se ale s tou korejskou nedá srovnat,“ dodává marketingový ředitel TOP OFFICE.

Variabilní židle vhodná pro každého

Vysoce variabilní židle Sidiz je určená do všech typů kanceláří. V koženém provedení dobře doplní luxusnější manažerské sestavy nábytku. Potažená barevným textilním potahem se stane dominantou uzavřené kanceláře i „open space“ pracovního prostoru.
Židli Sidiz si lze nyní pořídit za zaváděcí cenu 7.700 korun bez DPH platnou pro variantu s látkovým potahem a za 10.700 korun bez DPH za židli v koženém provedení. V případě, že do společnosti TOP OFFICE přivezete svoji starou kancelářskou židli, obdržíte šrotovné ve výši 3 000 korun.

Více informací o nové kancelářské židli Sidiz T51 najdete na internetových stránkách TOP OFFICE.

Související články