Výjimečná variabilita madla YES!

Vložil
Tisková zpráva
19.12.2022 16:30
Material & Technology s.r.o. – M&T

Dvanáct odolných kovových povrchů v oblíbených odstínech, pět délek, tři varianty úchopu… aby madlo YES! umožňovalo každému interiéru maximální individualitu, rozšířil výrobce M&T jeho možnosti a varianty.

Madlo YES! nabízí širokou variabilitu svého provedení.

Subtilní madlo YES! v současnosti stále více roste na oblibě mezi architekty a majiteli prvotřídních realizací. A právě to se stalo českému výrobci M&T impulsem k rozšíření jeho nabídky pro možnost co nejuniverzálnějšího použití. „Madlo YES! jsme připravili v pěti délkách v rozmezí od 110 milimetrů až do 910 milimetrů. Nejkratší varianta je vhodná i na skříňky a drobnější ovládací dvířka, nejdelší varianta vynikne i na mohutných exteriérových dveřích,“ říká Roman Ulich, hlavní designér M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování. Pro výjimečný komfort ovládání je pak madlo dostupné ve třech variantách úchopu – bez otvoru, s otvorem pro ovládání dvěma prsty a otvorem pro vložení celé ruky. Co se týče umístění madla na dveřích, v této otázce se fantazii meze téměř nekladou – madlo YES! může být instalováno vertikálně i horizontálně, dole, nahoře i uprostřed.

Madlo YES! je připravené pro všechny varianty dveří – otočné i posuvné, dřevěné i skleněné, standardní i uzamykatelné. Uzamykání přitom výrobce M&T zapracoval přímo do konstrukce madla, a to v podobě nenápadného ovládacího segmentu, kterým pro zajištění dveří stačí pootočit o 90 stupňů. Při jeho použití je slyšet pouhé docvaknutí střelky zámku. Uzamykací segment je opatřen dvojicí magnetů pro stabilizaci do přesné původní polohy. Samozřejmostí je řešení pro nouzové otevření uzamykacího segmentu zvenčí uzamčené místnosti.

Celé madlo je vyrobené z masivní mosazi. „Staletími prověřená masivní mosaz je nejvhodnějším materiálem pro výrobu dveřního kování, jelikož vyniká opravdu vysokou pevností, dlouhou životností a navíc přilnavostí pro kovové povrchové úpravy,“ říká Roman Ulich. Madlo YES! nabízí paletu celkem dvanácti odstínů. Kromě galvanických a titanových povrchů lze díky výraznému estetickému potenciálu mosazi ponechat madlu i přirozený vzhled. Jeho mosazný povrch pak dozrává s každým dotykem a s přibývajícími léty mění svůj odstín a získává patinu.

Madlo YES! je zaslouženě oceňováno v odborných soutěžích napříč kontinenty –společně se systémem Magnetic fungujícím ryze na principu magnetické síly získalo prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Design Award a Good Design Award Gold 2020 udělované v Austrálii. Kombinace madla YES! a systému Magnetic pak navíc vyniká velmi dlouhou životností. „Opakovaně jsme systém Magnetic s madlem YES! testovali v naší robotické zkušebně na 1 000 000 cyklů, a to bez jakéhokoliv problému a nutnosti servisu. Jejich životnost je tak až 17× delší ve srovnání s dveřní klikou a běžným zámkem,“ dodává závěrem Roman Ulich z M&T.

0 komentářů
přidat komentář

Související články