Staví se úsporná dřevostavba z NOVATOPu na vlastní oči!

Vložil
Tisková zpráva
20.06.2011 12:00
AGROP NOVA a.s. (NOVATOP)

Pro všechny zájemce o technologii NOVATOP, ale nejen pro ně, je připraven další DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ s možností zažít realizaci hrubé stavby domu na vlastní oči. Na místě můžete vidět, jak rychle a jednoduše vyrůstá masivní celodřevěná konstrukce domu na připravené základové desce. Stavbu domu bude provádět společnost 3AE s.r.o., která se zabývá návrhy staveb a jejich následnými realizacemi, zaměřuje se především na realizace nízkoenergetických a pasivních domů.
Kde?  Rožmitál pod Třemšínem
Kdy? 21. – 23. 6. 2011 bude probíhat výstavba 1. a 2. patra a 25. 6. 2011 můžete navštívit již hotovou hrubou stavbu domu.

Co uvidíte?
Realizaci konstrukce minimalistického dvoupatrového rodinného domu s plochou střechou.  Na základovou desku budou montovány obvodové stěnové komponenty NOVATOP SOLID tl. 84mm. Skladba stropu této stavby bude tvořena stropními trámy 120/280mm, osazenými do výřezů v konstrukci obvodových stěn, které budou zaklopeny deskami OSB4 P+D tl. 25mm. Konstrukce střechy bude z krokví 80/280, osazených na nosnou konstrukci.


-> více informací

Co nabízí NOVATOP?
Jedná se o ucelený systém panelů z vrstveného dřeva, který vám výrazně usnadní projekční přípravy i průběh realizací. NOVATOP vytváří masivní, bezpečnou a skutečně celodřevěnou konstrukci, kterou poskládáte jako stavebnici. Velkoformátové panely (až 12 x 2,95 m) se vyrábí v přesných formátech, s vybraným opracováním spojů, s otvory pro okna a dveře a s dalšími individuálními úpravami jako příprava tras pro rozvody či doplnění tepelné, zvukové nebo protipožární izolace. NOVATOP je jedinečný v tom, že umožňuje přímé využití pohledové kvality smrkového dřeva jako finálního řešení interiéru, protože odhalená nosná konstrukce může být zároveň vnitřním povrchem.  Všechny komponenty jsou plošně neprůvzdušné (vzduchotěsné), zásluhou těchto vlastností vytvoříte vzduchotěsnou obálku i bez foliových parozábran. Komponenty  NOVATOP lze použít i k výstavbě staveb se zvýšenými nároky na požární bezpečnost, je vhodný pro stavbu rodinných i bytových domů, administrativních budov, průmyslových hal, ale také pro rekonstrukce, přístavby, nástavby apod.  Vstupní materiály jsou certifikovány „Natureplus“. Pro opracování komponentů se používá nejmodernější CNC zařízení, které pracuje podle CAD dat, a celý výrobní proces je kontrolován digitálně. Vše se vyrábí v České republice, systém byl vyvinut a ověřen ve Švýcarsku.

www.novatop-system.cz
0 komentářů
přidat komentář

Související články