Šperk v koupelně: AXOR Edge

Nová kolekce AXOR s Jean-Marie Massaudem

Vložil
Tisková zpráva
26.03.2021 11:35
Hansgrohe CS s.r.o.

Třináct let po první kolekci vytvořené ve spolupráci s francouzským designérem Jean-Marie Massaudem představila značka AXOR jeho novou produktovou řadu AXOR Edge – luxusní symbiózu geometrických těles a ultra přesné výrobní metody.

Nová baterie překračuje hranice v estetickém i techno- logickém provedení: asymetricky spojené kostky dávají vzniknout působivému celku a díky použití diamantů při výrobě vznikají ultra přesné hrany a plochy, zčásti zušlechtěné jemnými strukturami a s možností individua- lizace některým z exkluzivních povrchů AXOR FinishPlus. AXOR Edge je k dostání pro umyvadlo, vanu, bidet a s různými termostatickými moduly i pro sprchu.

Design: geometrický, architektonický, asymetrický

AXOR Edge je masivní a filigránská zároveň. Plochy a hrany baterie jsou asymetricky spojeny a dohromady přinášejí zcela nový optický i hmatový zážitek. Baterie může být buď zčásti opatřena jemnou strukturou, nebo ji lze ponechat v minimalistickém provedení, tedy hladkou. Volit lze rovněž z pěti lesklých povrchů AXOR FinishPlus: od lesklého červeného zlata až po lesklý černý chrom. Vyráběny jsou na nejvyšší technické úrovni ve vakuových komorách AXOR pomocí metody PVD (Physical Vapour Deposition), což je hi-tech technologie, díky které je povrch odolnější, má delší životnost, ale především získává netušenou brilanci a novou barevnost, ideální pro luxusní koupelny.

"Ve spolupráci se značkou AXOR jde vždy o vytvoření perfektního zážitku. S AXOR Edge jsme požadavky zá- kazníka převedli na vyšší úroveň – z objektu každodenní potřeby jsme vytvořili skulpturu. Všechny produkty z této kolekce jsou víc než jen koupelnovou baterií – jsou to šperky, mistrovské kousky, mimořádné architektonické skulptury vyfrézované z jednoho bloku mosazi a povrchově zušlechtěny dle přání zákazníka. Jde o skutečné, funkční umělecké dílo, to je pro mě luxus," říká Jean-Marie Massaud.

Technologie: přesnost jako základ brilance

Pro zhotovení perfektních ploch a hran se používá diamantový stroj nejnovější generace vyvinutý speciálně pro výrobu AXOR Edge. Diamantový nástroj známý z vesmírného a laserového průmyslu vyfrézuje fazety v úhlu 45°, tak aby se spolu setkávaly. Se stejně vysokou precizností vznikají také jemné detaily struktury: diamanty brousí povrch masivního bloku mosazi s mikrometrovou přesností. Krok za krokem tak vznikají pyramidové bloky, které díky odrazu světla rozehrávají fascinující hru světla a stínů, což ještě umocňuje výsledný dojem z drahocenného šperku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články